Jak funguje měření sledovanosti TV - video OMD
Podívejte se na video z jedné domácnosti, kde mají nainstalovaný přístroj pro měření sledovanosti TV. Neocenitelné pro zvědavce, povinná literatura pro lidi z reklamy.


Podívejte se na video z jedné domácnosti, kde mají nainstalovaný přístroj pro měření sledovanosti TV. Neocenitelné pro zvědavce, povinná literatura pro lidi z reklamy.
Panel Novinářského fóra rozebral proměnu hranic mezi novináři a tvůrci obsahu.
Google v úterý večer oznámil řadu produktových novinek. Spojuje je nejnovější generace umělé inteligence Gemini.
Kyberšikana je problémem, který se dotýká už většiny českých dětí a mladistvých ve věku 11-21 let. Vyplývá to z výzkumu, který si zadal operátor T-Mobile.
Nejsledovanějším pořadem pondělního večera po 20:00 se stal seriál Případy 1. oddělení, kterému se podařilo i v divácké skupině 15+ těsně přeskočit dosud vedoucí seriál Specialisté. Nejsledovanějším pořadem celého dne bylo hokejové utkání Německo - Česko s 1,5 mil. diváků.
Snaha ušetřit se čím dál více projevuje i v mediálním chování. Evropané, kteří mají průměrně dvě placené předplatné SVOD služeb, se snaží najít jejich levnější varianty.
Nastupující generace alfa je v mnohém jiná než předchozí generace Z. Vyčnívat pro ni znamená zapadnout a odmítá se nechat omezovat různými očekáváními.
Obsah na streamovacích placených službách se zdá být uživatelům drahý, především mladší generace Z tráví více času sledováním videí na sociálních platformách. Ukazuje to nová zpráva popisující mediální digitální trendy od Deloitte.
Investice do marketingové komunikace na českém trhu se v loňském roce podle expertního odhadu zvýšily o 3,3 %. Oproti předchozímu roku růst investic zpomalil, vyplývá z nových data AKA.
Nejlepším hercem v reklamě 2024 je Hynek Čermák, z maskotů bodují Pat a Mat, ukazuje nový ročník ankety.
S pozitivním vývojem ekonomiky se zlepšuje i spotřebitelská důvěra a ochota Čechů utrácet za prémiové produkty, vyplývá z průzkumu NIQ.
Mobilní telefon se stává hlavním kanálem pro komunikaci se zákazníky, přesto má valná většina firem pro mobilní marketing nedostatečnou strategii, ukazuje výzkum eMarketer.
Obsah přímo na míru svým potřebám vyhledává na sociálních sítích generace Z, vyplývá to z nového průzkumu společnosti Meta.
Oproti loňskému roku se v Česku zvýšil podíl lidí, kteří se obávají o svobodu médií, ukazuje letošní ročník průzkumu Media Freedom Poll 2025.
Procento lidí, kteří jsou v Česku ochotni platit za zpravodajství na internetu, se příliš nezvyšuje. Velká většina platit za zpravodajství neplánuje, vyplývá z nové studie ResSolution Group a Nielsen.
Mladí lidé se při nákupech řídí častěji reklamou na sociálních sítích, zatímco starší generace dává přednost televizním spotům a letákům. Vyplývá to z nové vlny výzkumu Češi a reklama.
Až 40 % Čechů ve věku 15-49 let využilo alespoň občas nástrojů umělé inteligence (AI) k vyhledávání na internetu, zjistil výzkum OMG Research.
Retail ovlivňuje mnoho trendů, kromě technologického rozvoje a důrazu na udržitelnosti je vidět, že roste poptávka po potravinách pro zdraví, zaznělo na konferenci Retail Summit.