Autor textu MediaGuru
První čtvrtletí přineslo společnosti MTG, která spoluvlastní skupinu
Prima, nárůst tržeb meziročně o 29 %.
Tržby společnosti MTG, spolumajitele skupiny Prima, vzrostly v Česku v prvním letošním čtvrtletí v meziročním srovnání o 29 procent. Vyplývá to ze zprávy o čtvrtletních hospodářských výsledcích MTG. Zpráva o výsledcích v prvním čtvrtletí rovněž zmiňuje, že Prima se vůbec poprvé stala v Česku v uvedeném období prvního čtvrtletí nejsilnějším bezplatným provozovatelem v podílu na reklamních televizních příjmech.
„Nárůst odráží novou spolupráci na poli prodeje reklamy s TV Barrandov, posilování podílu na reklamním trhu a úspěšný launch kanálu Prima Zoom,“ konstatuje MTG. Celkově český trh televizní reklamy podle odhadů v prvním letošním čtvrtletí v meziročním srovnání klesal. Zpráva si všímá rovněž toho, že podíl hlavního kanálu Prima family na sledovanosti ve čtvrtletí poklesl, toto snížení ale vykompenzovaly nový kanál Prima Zoom a zvýšení kanálu Prima Cool.
Meziroční nárůst tržeb MTG v Česku souvisí s novou obchodní politikou Nova Group. Navýšení ceny zejména v žádaném hlavním vysílacím čase (super prime-time, 19:30-21:30) je společně s dalšími změnami v obchodní politice důvodem, proč někteří klienti s Novou stále neuzavřeli celoroční smlouvy, Nova zase ze svých cen nechce ustupovat. Situace na televizním trhu se tak promítá do rozdílného podílu hlavních TV skupin podle TRPs ve srovnání s loňským rokem (objem TRPs skupiny Prima je letos vyšší).
-mav-
Autor textu MediaGuru
Videoplatforma skupiny Prima eviduje po třech letech přes 300 tisíc
předplatitelů. K nejúspěšnějším pořadům se řadí Zrádci, původní
seriály nebo některé reality show. Prima+ zároveň představila novinky pro
letošní rok. K novinkám se mimo jiné zařadí také dosud neupřesněná
datingová reality show.
Cestovatelská reality show Asia Express oficiálně představila soutěžící
své premiérové řady. Vsadí mimo jiné i na známé tváře z reality
Zrádci Nicole Šáchovou a Jana Tunu.
Oneplay připravuje další příběh, který vychází ze skutečných
událostí. V sérii s pracovním názvem Stoupenkyně se zaměří na tzv.
kutnohorskou kauzu.