Autor textu MediaGuru
Eckart Bollmann opustí vedení mediální společnosti Bauer Media po
23 letech.
Z vedení německé mediální společnosti Bauer Media Group odejde po 23 letech Eckart Bollmann. Svůj post oficiálně opustí k 30. dubnu 2015. Jeho kompetence převezme Yvonne Bauer, členka vydavatelské rodiny. Zda jde o řešení dočasné, nebo trvalé, Bauer Media zatím neuvedla.
Informace o odchodu dlouholetého manažera je důležitá i pro Českou republiku, kde Bauer Media působí. Bollmann je dlouhodobě zodpovědný za rozvoj vydavatelských aktivit společnosti mimo domovské Německo a spadá tedy pod něj i tuzemská pobočka Bauer Media.
Bollmann zároveň v současnosti zasedá ve vedení dozorčí rady tuzemské distribuční společnosti PNS. Členem dozorčí rady PNS se stal v roce 2003, později byl místopředsedou a od léta 2014 je jejím předsedou.
Bauer Media je v Česku největším vydavatelem časopisů, měřeno podle počtu čtenářů, které svými tituly oslovuje. Na českém trhu působí dvě společnosti – Bauer Media a Bauer Media Praha, tj. bývalá Stratosféra, kterou Bauer koupila.
-mav-
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Tisk # Marketing
Eventová divize mediálního domu Economia loni uspořádala zhruba 60 akcí
pro více než čtyři tisíce účastníků. Její výnosy za poslední tři
roky vzrostly o třetinu a firma očekává další růst i letos.
Praha zakáže kamelotům prodej tiskovin v památkové rezervaci. Prodejci
časopisu Nový prostor, budou moci dále působit na vymezených místech.
Vysoké zdanění tisku může podle České unie vydavatelů ohrožovat jeho
ekonomickou stabilitu i nezávislost. Česko má přitom nejvyšší DPH na
tisk v celé EU, na což vydavatelé upozorňují u příležitosti
Světového dne svobody tisku.