Úspěchy české reklamy v zahraničí v roce 2015

LGBTA
Na mezinárodních festivalech bodovaly Ogilvy, Young & Rubicam nebo Kaspen/Jung von Matt.

Za uplynulý rok nasbírala česká reklama řadu ocenění v zahraničí. Na mezinárodních festivalech uspěly agentury Ogilvy & Mather, Geometry Global, Young & Rubicam, Kaspen/Jung von Matt či Hullabaloo. 

Nejvíce cen si ze zahraničních festivalů přivezla kampaň LGBT Avatars, jež je společným dílem agentur Geometry Global a Ogilvy & Mather. Za práci pro loňský Prague Pride získaly jedno stříbro a jeden bronz na prestižním festivalu Cannes Lions. Kampaň byla stříbrem oceněna také na evropském festivalu Art Directors Club of Europe (ADC*E)

YouTube Preview Image

Dále Ogilvy uspěla na londýnském festivalu reklamy D&AD, kde získala dřevěnou tužku, odpovídající bronzovému ocenění, za kampaň MymaOcima pro Nadaci Leontinka.

Úspěch letos zaznamenala i agentura Young & Rubicam se svou kampaní pro PHD bikes – Harley Davidson, jež byla v Cannes oceněna dvěma bronzy. Ocenění v podobě dřevěné tužky si agentura odvezla z D&AD, kde zaujala se svou kampaní pro Harley Davidson z loňského roku.

Surrendre, foto:  Young & Rubicam

Surrender, foto: Young & Rubicam

Defeat,  foto: Young & Rubicam

Defeat, foto: Young & Rubicam

Retreat, foto:  Young & Rubicam

Retreat, foto: Young & Rubicam

Escape,  foto: Young & Rubicam

Escape, foto: Young & Rubicam

Jediné české zlato z festivalu Golden Drum ve slovinském Portoroži si odvezla agentura Kaspen/Jung von Matt. Bodovala v kategorii Integrated Communication Campaign s kampaní Každý den není důvod k oslavě pro B:Dark společnosti Budějovický Budvar, která vyhrála i letošní Grand Prix na tuzemském Louskáčkovi.

YouTube Preview Image

V Portoroži uspěly také spoty agentury Hullabaloo, které vytvořila pro automobilku BMW. Dvě stříbrná ocenění získala v kategorii Film.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Na evropské soutěži aktivačních agentur IMC Awards byla stříbrem oceněna agentura Wellen za promo kampaň pro Vodafone, bronzem Wunderman za kampaň Kaštany pro Edenred CZ a Momentum za kampaň pro ING konto.  

-stk-

 

Zařazeno v rubrice: Reklama

DISKUSE