Autor textu Kateřina Straková
Brno chce podpořit spolupráci jihomoravských firem s profesionály z kreativních oborů. Za tímto účelem spouští službu JIC kreativní voucher. Podobnou službou se Brno inspirovalo v zahraničí, kde funguje například v Salzburgu nebo Manchesteru. Tamní firmy díky poukazům navázaly dlouhodobou spolupráci s kreativci, která navíc odstartovala širší inovační procesy ve firmě.
Společnosti mohou v rámci služby vybírat z profesionálů v oborech, jako je je grafika, design, marketing, ale i scénická umění, literatura nebo architektura. Zájemci z kreativních oborů se do služby mohou hlásit od 2. listopadu, podmínkou je minimálně pětiletá praxe. Firmy sídlící v Jihomoravském kraji mohou žádosti o konkrétní projekty odevzdávat od 1. února 2016, po absolvování workshopu, na kterém získají informace o správném zadávání kreativního projektu. Kreativce si budou moci vybírat ze speciální kreativní galerie. Na vzájemnou spolupráci získají jednorázovou dotaci v hodnotě až 75 % nákladů, maximálně ale 100 tisíc korun. Celkově přispěje brněnský magistrát částkou čtyři miliony korun. Vouchery se budou losovat v dubnu příštího roku.
„Inovativní firmy na jižní Moravě mají často produkty a služby, kterými vynikají nejen v lokálním, ale i celosvětovém měřítku. Mají skvěle zvládnutou technologii, méně energie už ale věnují komunikaci svého portfolia směrem k zákazníkům,“ vysvětluje ředitel JIC Jiří Hudeček.
Brno i JIC má s podporou firem formou poukazů zkušenosti – před sedmi lety Brno jako první město v republice zavedlo JIC inovační voucher, který přispívá na propojení firem s vědci.
-stk-
Autor textu Kateřina Straková
Český projekt Epos rozvíjí platformu pro interaktivní příběhy. Spojuje
text, audio a video a staví na komunitě autorů z RPG a fantasy prostředí.
Cílem je nabídnout nový typ zážitku i publikační model pro tvůrce.
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.