Autor textu Kateřina Straková
TV Kinosvět letos na podzim odvysílá dokument filmaře a spisovatele Arnošta Vašíčka Tajemství Voynichova rukopisu. V premiéře ho uvede 19. září ve 20:30. Spolu s tím připraví Vašíček pro televizi také cyklus dokumentárních filmů Labyrint záhad.
Voynichův rukopis zakoupil v roce 1585 císař Rudolf II. od nezjištěného majitele. Je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Arnošt Vašíček přichází s hypotézou, která odhaluje nejen, kdo byl autorem knihy, ale s pomocí výkladů kreseb, kterými je rukopis doprovázen, se pokouší i o rozluštění jeho obsahu.
Dokumentární cyklus Labyrint záhad bude vysílán od 25. září, každý pátek vždy ve 21:30. Cyklus má celkem 13 přibližně dvacetiminutových dílů, zabývat se budou například záhadou UFO v době třicetileté války nebo smrtí Vojtěcha z Pernštejna.
-stk-
Autor textu Kateřina Straková
Nový ročník ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu
odstartoval své nominace. Veřejnost i porota mohou své favority nominovat do
17. srpna 2026.
Škoda Group zahájila další fázi příprav nové korporátní identity.
Českou agenturu Dynamo design si vybrala jako partnera pro vytvoření nového
brandu, názvu i vizuální identity. Novou podobu značky chce představit
v roce 2028.
Nakupování prostřednictvím sociálních sítí se v Česku postupně
rozšiřuje. Zatímco loni přes Instagram nebo TikTok nakupovala pětina
Čechů, letos už jde o čtvrtinu. Největší vliv mají sociální sítě na
generaci Z, jejíž část důvěřuje doporučením influencerů více než
tradiční reklamě.