Autor textu Kateřina Straková
Nová olympijská kolekce Pilsner Urquell zahrnuje lahve, plechovky, obalové fólie, papírové krabice i kartony na lahve, včetně pěti různých návrhů na keramické podtácky. Autorem kolekce je student pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové VŠUP Tomáš Cikán.
Stěžejní motiv designovaných výrobků Pilsner Urquell tvoří části olympijských kruhů různě silné a skládané přes sebe. „Práce s abstraktními motivy obecně je pro mě strašně zajímavá v tom, že nabízí svobodu výrazu. Design je umění, které hlavně slouží svému účelu, a já chci, aby lidé za kompozicí křivek ihned viděli všechen ten pohyb, napětí, vítězství, a třeba i přemýšleli i o samotné podstatě olympismu,“ přibližuje tvůrčí proces autor kolekce, který se grafickému designu profesně věnuje téměř deset let.
Značka Pilsner Urquell, generální partner Českého olympijského týmu, dlouhodobě vyznává olympijské hodnoty. Ty připomíná i symbolická olympijská smlouva, kterou nedávno Pilsner Urquell podepsal a zároveň vyzval své fanoušky, aby se podpisem k podpoře dnes tolik důležitých hodnot připojili na webových stránkách. Za každý podpis na této smlouvě věnuje značka jednu korunu do fondu Dany a Emila Zátopkových.
-kch-
Autor textu Kateřina Straková
Nejsledovanějším pátečním pořadem po 20:00 je v divácké skupině
starší 15 let stále Všechnopárty před seriálem Vyprávěj. U mladších
diváků 15–54 byl těsně nejsledovanější pořad Máme rádi Česko.
Internetová televize Pecka.TV rozšiřuje programovou nabídku o prémiové
stanice HBO a nové tematické kanály. Novinky mají posílit atraktivitu
služby, která dlouhodobě sází na nízkou cenu a model bez závazků.
Vodafone startuje svou narozeninovou kampaň „Stačí říct“. Ta má
podpořit zákaznický závazek Ask Once, podle nějž stačí klientům sdělit
požadavek jednou a operátor vše vyřeší.