Lidl opět čelí kritice kvůli chybějícím křížům

Publikováno: 12. 10. 2017

Obchodní řetězec Lidl čelí další kritice kvůli odstranění kříže z křesťanského kostela na italském reklamním materiálu, který visel v italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii. Řetězci si stěžoval místní starosta, napsala agentura DPA.

Kostel Sant’Antonio Abate bez kříže v italském Lidlu

Kostel Sant’Antonio Abate bez kříže v italském Lidlu

Měsíc poté, co se na Lidl vznesla po celé Evropě vlna kritiky kvůli absenci křížů na fotografiích kostelů na řeckém ostrově Santorini, chyběl nyní křesťanský symbol na kostelu Sant’Antonio Abate v ligurské vesnici Dolceacqua.

Lidl na svou obranu uvedl, že fotografii obdržel z fotografické databáze. „Nevšimli jsme si, že na fotografii chybějí kříže. V žádném případě se nejedná o marketingovou strategii, ale pouze o nepozornost, za niž se jak našim zákazníkům, tak obyvatelům Dolceacqua omlouváme,“ píše se v tiskové zprávě. Obrázek byl odstraněn a firma se starostovi omluvila.

V září se za odstranění křížů společnost rovněž omluvila. Zároveň ale na vysvětlenou uvedla, že jde o součást její obchodní politiky, v níž usiluje o zachování náboženské a politické neutrality. Česká pobočka Lidlu se od centrálně vytvořených reklamních materiálů a obalů distancovala.

-čtk-, -stk-

Registrační formulář

Zpravodajský přehled Guru Weekly bude zasílán na uvedenou emailovou adresu každý týden. Zaškrtnutím souhlasím s jeho zasíláním.