Elektronická reklama v tisku a další vychytávky

středa, 15. června 2011, 12:23 Reklama MediaGuru

Hledání neotřelých možností využití tradičních médií pokračují a výjimkou dnes už nejsou ani elektronické reklamy v tisku.

Konkrétně v magazínu Playboy se objevila audiovizuální reklama podporující letní brazilský hudební festival. Díky malému čipu, vloženému do reklamního sdělení, si mohli čtenáři poslechnout audio sdělení, jak upozorňuje specializovaný web Advertising Week.

 

Reklama může mluvit i přímo z vizuálu. Díky QR kódům s ní pracovala organizace Reportéři bez hranic. Po skenování  QR kódu pomocí iPhonu a po přiložení do vyznačeného prostoru se dotyčná osoba na inzerátu rozmluvila.

 

Nejen technologie umožňují posouvat tradiční tiskové vizuály dále. Například tato reklama, podporující životní prostředí, se “odhalila” až díky sluneční energii. Pouze černobílá inzerce se v barevnou proměnila až poté, kdy se prohlížela proti světlu.

Další možností, jak zaujmout čtenáře tištěných titulů, může být cesta, kterou vyzkoušel Peugeot. Na první magazínovou dvoustranu totiž vložil “skutečný” airbag.

Inzeráty mohou být samy o sobě také praktické. Lze z nich třeba vytvořit otvírák na lahve a otevřít si tak oblíbený nápoj.

Anebo si zalaškovat a pohrát si s tvary poprsí, jak to ukázala Wonderbra. 

-mav-