Larry King vystoupí v Krausově show

čtvrtek, 22. září 2011, 16:38 TV MediaGuru

Hostem Jana Krause v jeho páteční talk show má být Larry King, který ve čtvrtek přiletěl na Slovensko.

Podle informací MediaGuru.cz vystoupí v pořadu Show Jana Krause, kterou vysílá TV Prima v pátek večer, legendární americký moderátor Larry King. Kraus už ve čtvrtek na Slovensku vyzpovídal Kinga ve vysílání slovenské televize TA3.

Ačkoli podle původních informací se měl King ptát Krause, role si ve skutečnosti obrátili.  Kraus ve svých pořadech sice nešetří notnou dávkou ironie, z jeho půl hodiny trvajícího vystoupení s někdejším moderátorem talkshow televizní stanice CNN humor příliš nesršel. Výjimkou byla například diskuse o ženách. "Jsem sedmkrát ženatý, s jednou ženou dvakrát," odpovídal sedmasedmdesátiletý King na otázky o osobním životě. Za spíše udivující přitom označil vztah dvou lidí, který vydrží dlouhou dobu. "Já mám čtyři děti s třemi ženami," kontroval Kraus a podotkl, že právě na Slovensku jsou pěkné ženy. Značnou část pořadu ale zabrala debata o Kingově kariéře a práci v médiích včetně jeho show, kterou na konci loňska po 25 letech opustil.

Do diskuse vstupoval tlumočník, který televizním divákům překládal odpovědi Kinga. Kraus zase kladl otázky v češtině. "Já samozřejmě neumím tak dobře anglicky, abych si vychutnal rozhovor," řekl. Možnost vystoupit s ikonou televizní show si ale pochvaloval, a to prý nikoli kvůli honoráři. "Považuji to za jednu z nejlepších plateb, jakou jsem kdy dostal," uvedl Kraus.

King, který zavítal do Bratislavy na pozvání televize TA3 u příležitosti jejího desátého výročí založení, se při pobytu na Slovensku nevyhnul faux paus. Na novinářský dotaz, zda může jmenovat alespoň jednoho Slováka, který byl hostem v jeho talkshow, King vzpomněl jméno bývalého československého a později českého prezidenta Václava Havla a hokejové hvězdy Jaromíra Jágra. "Dělal jsem rozhovory s téměř 60.000 lidmi, jsem si jist, že mezi nimi bylo mnoho Čechů," řekl. Slovenská média přitom ještě před návštěvou Kinga na Slovensku připomněla jeho omyl, kdy na CNN představil tehdejšího slovenského předsedu vlády Mikuláše Dzurindu jako rumunského premiéra.

-sz-, -čtk-