Agentura Nausus spouští v ČR micromapping

středa, 27. června 2012, 12:07 Aktuality MediaGuru

Kreativní agentura Nausus a společnost AV Media při příležitosti akce Letní párty na Žofíně zkusila tzv. micromapping – speciální projekci na malé objekty, který je obdobou klasického videomappingu.

V jednom večeru tak bylo možné vidět mapping v klasické „fasádové“ podobě na interiérové části hlavního sálu Žofína a českou premiéru micromappingu, který byl promítán na dvou instalacích: na slavnostní jídelní stůl pro 8 osob a na model osobního vozu.

Druhá instalace micromappingu byla promítana pomocí několika projektorů a aktivní LCD plochy promítána na celý povrch vozu a zároveň i kolem a pod vozidlem. Součástí oživlé plochy automobilu byla také část, kde animace plynule přecházela v živý obraz snímaný kamerou, který se vykresloval na přesně definovanou část vozu. Každý tam mohl vidět nejen proměny modelu vozu Aston Martin, ale také sám sebe vidět, jak sedí a řídí tento vůz. Videomapping mohl dokonce každý účastník sám interaktivně ovládat pomocí tabletu iPad.

Projekci na Žofíně okomentoval přední český odborník v oboru  videomappingu a 3D, Ing. Jan Buriánek: „Tyto ukázky micromappingu jsou určitě inspirující a Českou republiku posouvají na přední příčky světového mappingu. Velmi mě zaujal nejen hravý nápad s oživením prostřeného stolu, ale také technicky zajímavé řešení interaktivního mappinu na vůz. Už se těším, čím nás agentura Nausus opět překvapí“, na závěr doplňuje Buriánek.

-kch-