Společnost AlpinePro vsadila na své FB fanoušky

čtvrtek, 13. září 2012, 15:19 Marketing MediaGuru

AlpinePro, výrobce sportovního a outdoorového oblečení, do své podzimní kampaně obsadil tváře z řad svých zákazníků, které naverboval přes FB aplikaci.

Po olympijské „holínkové“ masáži, kdy svou komunikaci spojila s profesionálními sportovci, se společnost AlpinePro rozhodla dát prostor „obyčejným spotřebitelům“ a ukázat jim, že na ně nezapomněla.

Ve svém projektu „Slavíme i malá vítězství“ tak oslovila své Facebookové fanoušky, které vyzvala k testování oblečení přímo v terénu. Prostřednictvím FB aplikace s názvem „Staň se testerem Alpine Pro“, která byla spuštěna letos od března do června letošního roku, se mohli fanoušci přihlásit na testerský casting.

Při výběru testerů ze 148 zájemců byl brán zřetel na jejich dobrý vztah ke sportu, ochotu jít do hor a zdolat třítisícovku a skutečnost, že doposud nezískali mediální zkušenosti. Porota nakonec vybrala dvě ženy a jednoho muže, kteří se stali členy speciálního testovacího týmu a vyrazili spolu s horským vůdcem Pepkem Milfaitem a fotografem a art directorem Petrem Billy do rakouských Alp na ledovec Sonnblick (3 089 m. n. m.).

„Bylo to docela náročné, příroda si pro nás nachystala opravdu zajímavé podmínky. Střídalo se teplo a chlad, díky chumelenici jsme dokonce při návratu nestihli lanovku, tak jsme museli přespat neplánovaně ještě jednu noc na ledovci. V noci jsme sestup s čelovkami neriskovali. Pro Alpine Pro to bylo ideální, protože jsme opravdu vystavili oblečení různým druhům počasí a prověřili ho. V horách prostě nikdy nevíte, kdy se změní vítr a co s sebou přinese,“ popisoval Petr Billy průběh akce.

Během samotného testování byly pořízeny vizuály a videa pro podzimní kampaň, které jsou umístěny na sociálních sítích a na webových stránkách společnosti, kde je mimo jiné umístěn i videodeník členů výpravy. Kromě digitálního prostředí, kde byl využit Facebook, YouTube a Vimeo, kampaň podpořila in-store komunikace a newsletter, který je zasílán na 250 tisíc kontaktů.

Testování také přineslo řadu zlepšovacích řešení, která budou následně uplatněna ve výrobě.

-kch-