ČT natáčí nový seriál ze soudního prostředí

středa, 18. září 2013, 12:45 Aktuality MediaGuru

Česká televize začala natáčet nový televizní seriál Život a doba soudce A. K. Režiséry třináctidílného cyklu jsou nositelé Českého lva Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. V hlavních rolích se objeví David Švehlík, Daniela Kolářová a Jiří Bartoška. Autorem scénáře je Zdeněk Zapletal.

Třináctidílný seriál s epizodickou strukturou se bude v každém díle věnovat vždy jednomu případu v soudní síni. Vybrané soudní spory tak zmapují například konflikt mezi umělkyní a bulvárem, spor o práva na dítě nebo řešení pokusu o násilné vystěhování nájemníka.

„Druhou linii Života a doby soudce A. K. tvoří sama postava soudce (David Švehlík), introvertního a empatického čtyřicátníka, který je ovšem pronásledován svými osobními traumaty. Jeho případy jej hluboce ovlivňují, přičemž neustále bojuje s výzvou dostát rodinné tradici. Jeho otec (Jiří Bartoška) je totiž také soudce a matka (Daniela Kolářová) advokátka. Realita současného života je pak před soudem konfrontována nejen s „objektivní pravdou zákona“, ale i subjektivním pohledem soudce," popisuje Česká televize.

-mav-