ČT vrátí některé dětské pořady na ČT2

čtvrtek, 05. září 2013, 15:57 Aktuality MediaGuru

Česká televize přechodně vrátí na ČT2 některé pořady, s nimiž počítala pouze pro nový dětský kanál ČT:D. ČTK o tom informovala mluvčí Alžběta Plívová. Kvůli problémům s příjmem nového kanálu se na ČT v minulých dnech obrátila řada nespokojených diváků.

„Poté, co Česká televize vyhodnotila víkendové vysílání nových kanálů, vyplynulo, že některé domácnosti, přestože signál mají, programy ČT :D a ČT art zatím nenaladily," uvedla Plívová. Dočasný návrat na ČT2 se má týkat především oblíbeného pásma dětského vysílání v sobotu a v neděli mezi šestou a devátou hodinou ráno.

Problémy s naladěním nového programu od soboty hlásila řada diváků, kteří zároveň zpochybňovali údaje o oznámeném pokrytí přes 80 procent obyvatel v pozemním digitálním vysílání. Podle České televizi za problémy často stojí nepřipravené přijímače a antény. Televize na svých stránkách uvádí, že pokud bere v úvahu také domácnosti, kde mohou signál přijímat kabelovými rozvody nebo satelitem, činí celkové pokrytí 90 procent obyvatel.

Česká televize nové programy vysílá ve dvou regionálních sítích. Podle mluvčího Českého telekomunikačního úřadu Martina Drtiny dosahovalo začátkem srpna pokrytí těchto dvou regionálních sítí 75,9 procenta obyvatel.

Česká televize spustila dětskou televizi ČT :D v sobotu 31. srpna spolu s kulturním programem ČT art. Na Déčko se poté měla přesunout většina dětských programů, zatímco na ČT2 mělo zůstat vysílání Večerníčku a ranní reprízy Kouzelné školky. Některé pořady podle avizovaného dlouhodobého plánu mají nadále setrvat také na ČT1, kde diváci v sobotu ráno, odpoledne a také v neděli po obědě najdou víkendovou pohádku.

-čtk-