Jana Klímová přechází z MF Dnes do Respektu

pondělí, 16. prosince 2013, 11:24 Aktuality, Tisk MediaGuru

Do zpravodajského týdeníku Respekt nastupuje od nového roku novinářka Jana Klímová. Do redakce týdeníku přechází z deníku MF Dnes. V pondělním vydání týdeníku změnu potvrdil šéfredaktor časopisu Erik Tabery.

Jana Klímová se už více než 20 let věnuje investigativní žurnalistice se zaměřením na ekonomická témata. „Je považována za jednu z nejlepších ve svém oboru. Za práci získala i prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského. Náš investigativní tým tvořený Ondřejem Kundrou, Ivanou Svobodovou a Jaroslavem Spurným tak získává velkou posilu," píše v pondělním vydání Erik Tabery.

Šéfredaktor Respektu zároveň ve svém editorialu uvádí, že rok 2013 byl pro týdeník Respekt jedním z nejúspěšnějších - zvýšil se počet čtenářů i předplatitelů (+10 %), prodaný náklad týdeníku stoupl o 4 %. Nárůst návštěvnosti zaznamenaly o 45 % webové stránky časopisu. „I díky tomu si týdeník Respekt už třetí rok za sebou na sebe vydělá, což je v tak těžké době pro tištěná média velmi nesamozřejmá věc," uvádí v posledním předvánočním vydání šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

-mav-