Studenti UK spouští kampaň na dárcovství dřeně

pondělí, 21. dubna 2014, 05:33 Aktuality, Reklama MediaGuru

Studentská iniciativa Univerzity Karlovy „Na dřeň“ spouští ve spolupráci s Českým registrem dárců krvetvorných buněk při IKEM a Fakultou sociálních věd UK kampaň na podporu dárcovství kostní dřeně. Jejím cílem je zvýšit povědomí o dárcovství kostní dřeně a získat nové dobrovolné dárce do databáze, a to především z řad studentů vysokých škol a mladých lidí.

Kampaň podporuje i zlatá olympionička Eva Samková, herec a režisér Tomáš Vorel ml., herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová, Martin Zach či Vavřinec Hradilek. Na projektu se kromě propagace budou ambasadoři projektu podílet i tím, že pokud jim to dovolí zdravotní stav, sami vstoupí do registru dárců.

Podmínky vstupu do registru jsou velmi přísné. Vstoupit mohou jen zdravé osoby ve věku 18 až 35 let, a mezi studenty vysokých škol je tak velké množství ideálních dárců. Podle iniciativy Na dřeň však nejsou o dárcovství dostatečně informovaní. „Setkali jsme se především s argumentem, že odběr je velmi bolestivý. Mnoho lidí si také myslím, že kostní dřeň se odebírá přímé při vstupu do registru,“ říká manažerka projektu Michaela Černá.

Kampaň bude sestávat z informační a propagační části. V rámci kampaně budou spuštěny stránky NaDren.eu a profily na sociálních sítích. V Praze bude v květnuv „měsíci dárců kostní dřeně“ – probíhat série přednášek a kulturních doprovodných akcí. Logo projektu navrhla Kateřina Šišperová, studentka Střední odborné školy multimediální a propagační tvorby. Vizuály, které budou k vidění v pražském MHD, ve vlacích a také na lavičkách, nafotil Tomáš Třeštík.

Logo studentské iniciativy Na dřeň

-kch-