Týden nadále povede jako šéfredaktor Daniel Köppl

čtvrtek, 28. srpna 2014, 15:31 Lidé, Tisk MediaGuru

Empresa Media se rozhodla neobsazovat novým kandidátem řízení časopisu Týden.

Zpravodajský týdeník Týden povede i nadále Daniel Köppl, který je zároveň generálním ředitelem vydavatelské společnosti Empresa Media. Empresa Media po odchodu Jaroslava Plesla na konci června letošního roku původně zvažovala, že vedení Týdne obsadí novým kandidátem, nakonec se však rozhodla, že vedení týdeníku bude i nadále v kompetenci Daniela Köppla.

„Definovali jsme si na začátku roku, kam Týden chceme posunout. Představa, že teď přijde kdokoliv a bude mu nutné záměry vysvětlit, je pro nás nevýhodná,“ zdůvodnil rozhodnutí Daniel Köppl s tím, že Týden od začátku roku upravil svůj koncept a chce se profilovat primárně jako informační médium částečně s přesahem do segmentů vědy či techniky.

Vzhledem k personálním změnám ve vedení dochází také k novému obsazení postů zástupce šéfredaktora. Na tuto pozici přišel Aleš Vojíř z Ekonoma. Novým hlavním editorem se stal redaktor Týdne Jiří Zázvorka, druhým hlavním editorem je Miloš Kozumplík. Hlavní editoři mají částečně rovněž plnit funkci zástupců šéfredaktora.

Týden v letošním roce prošel dvěma personálními změnami ve vedení. Nejprve na jaře odešel František Nachtigall, který zamířil do mediální skupiny Mafra. Jeho nástupce ve vedení Týdne Jaroslav Plesl časopis řídil tři měsíce. Na začátku července odešel do vedení deníku MF Dnes. Spolu s těmito odchody se přesunula i část redaktorů do skupiny Mafra (např. zástupci šéfredaktora Týdne Daniel Málek, Zdeněk Šustr a Petr Kolář).

-mav-