Finančním ředitelem Economie se stane Boucník

pátek, 23. ledna 2015, 14:31 Aktuality, Tisk MediaGuru

Novým finančním ředitelem vydavatelství Economia bude od února Mojmír Boucník (44), který dříve zastával vrcholné manažerské pozice ve společnostech AXA a Total Brokers. Ve funkci střídá Pavla Smejkala. Economia to dnes oznámila na webu.

Boucník se kromě nové role v managementu stane členem představenstva vydavatelství. Tam míří také ředitel výkonnosti aktiv společnosti BM Management Martin Řezáč. BM Management představuje společný podnik vlastníka Economie Zdeňka Bakaly a jeho ženy Michaely. 

Nástup Boucníka na pozici finančního ředitele je další personální změnou po nedávném příchodu Petra Majerika na pozici šéfa divize Product management a Business development nebo Jiřího Kubíka na post šéfredaktora sdíleného obsahu.

Mediální dům Economia je vydavatelem ekonomického a odborného tisku a důležitým hráčem na poli online médií a digitalizace mediálního obsahu. Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media a několik odborných titulů. Provozuje zpravodajské servery iHned.cz a Aktuálně.cz, mnoho tematických internetových titulů a freemailových portálů. Majitelem skupiny je Zdeněk Bakala.

-čtk-