ČT zajistí přenosy z mistrovství 21 do všech zemí

úterý, 16. června 2015, 13:11 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize bude poprvé do všech zemí zajišťovat všechny přenosy z fotbalového mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Kromě společností zúčastněných zemí již zakoupili práva na přenosy také vysílatelé z Asie, například Japonsko, Indie či Thajsko, a vysílatelé z amerického kontinentu (Brazílie, USA, Kanada). Mistrovství začíná ve středu 17. června, diváci budou moci průběh sledovat na ČT sport.

„V minulosti zabezpečovala UEFA mistrovství vlastními štáby. Díky stabilně vysoké kvalitě přenosů z České republiky v rámci Ligy mistrů i Evropské ligy, a především díky loňskému Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, se však zástupci UEFA rozhodli svěřit zabezpečení šampionátu plně našim štábům,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. UEFA podle jeho slov považuje šampionát hráčů do 21 let za svou druhou nejvýznamnější soutěž.

Program ČT sport nabídne všech šestnáct utkání v přímém přenosu s výjimkou dvou časově se překrývajících závěrečných zápasů v základních skupinách. Ty budou vysílány živě na webu www.ctsport.cz a později ze záznamu i v televizi. Všechna utkání propojí studio umístěné na stadionu v pražském Edenu.

-mav-