Gambrinus završí 12° on-trade pivní koncept

středa, 29. července 2015, 17:57 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pivní značka Gambrinus zavádí do svého stálého portfolia nepasterizovanou dvanáctkou se stupňovitostí 12,25 a větší dávkou chmelu. Nabízet ji bude pouze v on-trade.

V současné chvíli se ležák Gambrinus čepuje ve více než tisícovce hospod a restauracích v Česku, přičemž je zakotven především v Královehradeckém, Karlovarském, Teplickém a Plzeňském kraji. Novinka se bude čepovat v několika tisících hospodách a regionálně se významně rozšíří. Pivo tím vychází vstříc zvyšující se atraktivitě segmentu dvanáctky, kterou má v nabídce téměř 90 % hospod. V celkovém objemu konzumovaného piva Gambrinus v on-trade tvoří dvanáctka přibližně 10 %.

„Loni jsme uvedli do hospod nepasterizovanou desítku, letos přicházíme s nepasterizovanou dvanáctkou. Chceme, aby i díky tomu byly hospody atraktivním prostředím s unikátním portfoliem,“ vysvětlil obchodní ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Tomáš Mráz s tím, že se jedná o završení on-trade strategie značky Gambrinus, jež se snaží do hospod a restaurací přivést jinou pivní nabídku, než jaká je k dostání v obchodech. „Chceme, aby spotřebitelé získali v hospodách skvělý zážitek,“ dodává. V České republice se spotřeba piva v on-trade pohybuje kolem 40 %, což je o polovinu více, než je obvyklé v zahraničí.

Nepasterizovaná 12 Gambrinus pouze na čepu_
Nepasterizovaná 12 Gambrinus pouze na čepu

Na nepasterizovanou dvanáctku už od poloviny července upozorňuje outdoorová kampaň po celé republice. V srpnu ji doplní komunikace i v jiných médiích, včetně televize.

Uvedení nepasterizované dvanáctky Gambrinus jde ruku v ruce s nedávno spuštěnou Volbou sládků, v níž společnost Plzeňský Prazdroj představuje každý měsíc nový speciál.

-stk-