Brno podpoří poukazy spolupráci firem s kreativci

pondělí, 02. listopadu 2015, 14:37 Aktuality, Reklama MediaGuru

Brno chce podpořit spolupráci jihomoravských firem s profesionály z kreativních oborů. Za tímto účelem spouští službu JIC kreativní voucher. Podobnou službou se Brno inspirovalo v zahraničí, kde funguje například v Salzburgu nebo Manchesteru. Tamní firmy díky poukazům navázaly dlouhodobou spolupráci s kreativci, která navíc odstartovala širší inovační procesy ve firmě.

Společnosti mohou v rámci služby vybírat z profesionálů v oborech, jako je je grafika, design, marketing, ale i scénická umění, literatura nebo architektura. Zájemci z kreativních oborů se do služby mohou hlásit od 2. listopadu, podmínkou je minimálně pětiletá praxe. Firmy sídlící v Jihomoravském kraji mohou žádosti o konkrétní projekty odevzdávat od 1. února 2016, po absolvování workshopu, na kterém získají informace o správném zadávání kreativního projektu. Kreativce si budou moci vybírat ze speciální kreativní galerie. Na vzájemnou spolupráci získají jednorázovou dotaci v hodnotě až 75 % nákladů, maximálně ale 100 tisíc korun. Celkově přispěje brněnský magistrát částkou čtyři miliony korun. Vouchery se budou losovat v dubnu příštího roku.  

„Inovativní firmy na jižní Moravě mají často produkty a služby, kterými vynikají nejen v lokálním, ale i celosvětovém měřítku. Mají skvěle zvládnutou technologii, méně energie už ale věnují komunikaci svého portfolia směrem k zákazníkům,“ vysvětluje ředitel JIC Jiří Hudeček. 

Brno i JIC má s podporou firem formou poukazů zkušenosti – před sedmi lety Brno jako první město v republice zavedlo JIC inovační voucher, který přispívá na propojení firem s vědci.

-stk-