ČT natočí druhou řadu seriálu První republika

středa, 30. března 2016, 08:31 TV MediaGuru

Sága rodiny Valentů bude mít pokračování, v hlavní roli se opět představí Ján Koleník.

Dobový seriál První republika, který na pozadí osudů rodiny Valentových mapuje vývoj československé společnosti v meziválečném období, se dočká na obrazovkách České televize svého pokračování. Start natáčení druhé řady První republiky je naplánován na listopad letošního roku. Režie nových třinácti dílů se opět ujme Biser A. Arichtev.

„V druhé sezoně zachováme základní atributy tohoto výpravného seriálu, rodinné osudy, napětí i dějové vazby na milníky meziválečného Československa,“ uvedl kreativní producent seriálu Jan Maxa. „Dotkneme se i historicky signifikantních okamžiků, ať už to budou oslavy desátého výročí existence republiky, ženská emancipace ve dvacátých letech, rozvoj automobilismu nebo postavení legionářů v poválečné ekonomice a společenském životě. Naší ambicí bude v každém díle přinést vedle samotného příběhu i výrazný vizuální zážitek," dodal.

V hlavních rolích se opět objeví Markéta Plánková, Ján Koleník, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Jiří Vyorálek a další.

V druhé řadě První republiky se vrátí i Jan Vlasák v roli Aloise, který se ve 20. letech přesunul na venkov.

„Druhá série bude také trochu rehabilitovat postavu Jaroslava. Chceme ukázat jeho charakter z trochu jiného úhlu pohledu. Jaroslav je vždy připraven udělat vše pro rodinu a její úspěch. Někdy se kvůli tomu pohybuje na hraně zákona nebo etiky, ale je to zároveň správný chlap se selským rozumem, který díky tomu, jaký je, posouvá rodinu a firmu dopředu,“ říká Filip Bobiňski, autor projektu a producent.

První řadu seriálu První republika, kterou nabídla ČT v prvním pololetí roku 2014, sledovalo v průměru 1,3 mil. diváků starších 15 let. Představovalo to 15% rating a 34% podíl na sledovanosti v divácké skupině starší 15 let. První republika se tak zařadila k úspěšnějším seriálům ČT z posledních let.

Děj druhé řady seriálu První republika

Děj pokračování První republiky začíná na podzim roku 1928. Jaroslav Valenta (Jiří Vyorálek) se vrací domů z vězení a je odhodlaný získat zpátky dobrou pověst, respekt ve společnosti i úspěch v obchodu. V rodinném podnikání o něj ale nikdo nestojí. Bratr Vladimír (Ján Koleník) vede povoznictví, kde těží především z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii. Osloví jej však bývalý legionář Martin Klouda, který mu po deseti letech připomíná tajemství, na které by Vladimír raději zapomněl. Kromě členů rodiny Valentových, známých z první série, se v pokračování objeví řada nových postav – mezi jinými například dospělé dcery Jaromíra Valenty Irena a Eliška nebo hospodyně Marie Píchová, která se sblíží právě s Jaroslavem.

-mav-