Golden Drum: Češi mají 22 prací na shortlistu

čtvrtek, 20. října 2016, 10:46 Aktuality, Reklama MediaGuru

Letošní 23. ročník mezinárodního kreativního festivalu Golden Drum zveřejnil shortlist. České agentury se probojovaly do finále se 17 z celkem 74 přihlášených prací. Nejvíce želízek v ohni má agentura Y&R (8), McCann-Erickson (5) a DDB (4). 

Agentura

Počet přihlášek

Počet shortlistů

Cocoon Group 1

0

DDB Prague 6

4

Fallon Prague 8

2

Havas Worldwide Prague 1

0

Kaspen/Jung von Matt 10

1

Lion Communications – division Leo Burnett 1

0

Mark/BBDO 2

0

McCann-Erickson Prague 7

5

Mustard 1

1

Ogilvy Group CR 2

1

Oliver Marketing 4

0

Outbreak 1

0

Underline 2

0

WMC Grey 3

0

Wunderman 3

0

Y&R Prague 22

8

Celkem 74

22

Y&R se do finále dostala s kampaní „Všichni jsme byli uprchlíci“ pro UNHCR, s níž soutěží v kategoriích OOH, Integrated, PR, Film a Press. V poslední zmíněné kategorii je na shortlistu také kampaň pro časopis Forbes. V kategorii OOH soutěží kampaň se zamykacím záchodem pro značku Sanytol. V kategorii Media jde do finále kampaň Playlist for Life. 

McCann-Erickson soutěží se svou kampaní „Nakupujte tam, kam včely nechodí“ pro obchody Náš grunt v pěti kategoriích – Direct, Digital, Integraed, Activation Programme a New or Innovation.

DDB je ve finále s kampaní When you've had enough pro McDonald's, a to v category Activation Programme, Direct, Media, OOH.

Fallon má ve finále dvě kampaně pro Škoda Auto v kategorii Film. Jednak kampaň na odhalení názvu nového modelu Kodiaq, jednak spot Yeti vs. Yeti.

Další práce v kategorii Film je počin agentury Mustard – kampaň European Bike Stealing Championship 2015 pro Škoda Auto, s níž bodovala již na tuzemských ADC Awards.

V kategorii Film se do finále probojovala i kampaň Trojí pokušení pro Budějovický Budvar od agentury Kaspen/Jung von Matt. 

Ogilvy je ve finále s „The Dying Poster“, který vytvořila u příležitosti výstavy David Cronenberg: Evolution pro Galerii hl. m. Prahy.

The Dying Citylight final

Výsledky budou vyhlášeny v pátek 21. října.

-stk-