Český rozhlas hlásí několik personálních změn

středa, 30. listopadu 2016, 16:05 Aktuality, Lidé MediaGuru

Vedení Českého rozhlasu dozná od ledna příštího roku několika personálních změn. Dojde k nim na postech ředitele výroby, šéfredaktora Rádia Junior a ředitele regionálních studií ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice. Rada Českého rozhlasu ve středu na svém veřejném zasedání vzala první dvě opatření na vědomí a odsouhlasila také návrh na změnu v čele hradeckého a pardubického rozhlasového studia. Všechny personální změny se uskuteční k 31. prosinci 2016.

Po vzájemné dohodě z postu ředitele výroby odchází po několikaletém působení Jiří Mejstřík, na pozici jej vystřídá současná ředitelka vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis Kateřina Konopásková.

Šéfredaktorku Rádia Junior Zoru Jandovou, která ve vedení stanice pro nejmenší posluchače působila od roku 2012, nahradí Šárka Fenyková. Řízením stanice bude pověřena od 1. ledna 2017.

Jandová se chce věnovat aktivitám divadelním, pěveckým a vzdělávacím. „Nové aktivity bych nedokázala spojit s prací v Rádiu Junior na plný úvazek,“ uvedla Zora Jandová.

Na post ředitele regionálních studií ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice z rodinných důvodů pak rezignoval Pavel Kudrna. Řízením obou východočeských rozhlasových studií je pověřen s účinností od 1. ledna 2017 Jan Menger, ředitel Regionálního vysílání ČRo. Nový ředitel ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice vzejde z otevřeného výběrového řízení, které Český rozhlas vyhlásí ještě v první polovině prosince letošního roku.

-mav-