McDonald´s se osvědčil interaktivní mobilní formát

čtvrtek, 23. března 2017, 07:36 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Reklamy jsou nedílnou součástí mnoha mobilních aplikací a někteří lidé je už nemusí vůbec vnímat. Proto je třeba uživatele zaujmout originální kreativou a ideálně interaktivním formátem.

Digitální tým agentury OMD využil pro McDonalds formát 3D Swipe Interstitial. Reklamní banner se v rámci mobilní aplikace zobrazí přes celou obrazovku a uživatel ho může dotykem převracet a postupně zobrazovat jednotlivá sdělení (viz video ukázka). Tento interaktivní formát je součástí programatické kampaně 2 for U, která v sobě kombinuje mnoho druhů cílení, vybrané domény, video reklamu i klasické bannery. Kombinace kreativního vizuálu a možnosti interakce se osvědčila a mobilní interstitial pomohl celé kampani. Zaznamenal přes 60 tisíc prokliků na web McDonalds360, míra prokliku (CTR) představovala 18,52% a cena za proklik se pohybovala v řádu desítek haléřů.

„U tohoto formátu jsme vyšší CTR v řádu jednotek procent očekávali, ale 18% je výborný výsledek. Interstitial dokázal díky takto vysoké míře prokliku vygenerovat během několika dní desítky tisíc návštěv a nás samozřejmě zajímala jejich kvalita. Tvrdá data z analytiky pak úspěch této reklamy pouze potvrdila, překonává totiž ostatní kampaňové formáty ve všech základních ukazatelích - nejnižší bounce rate, největší počet stránek na návštěvu (2,1) a nejdelší průměrná doba návštěvy (60 vteřin). Uživatelé mohli sledováním interaktivního banneru strávit určitý čas a i tak se následně rozhodli pro jeho prokliknutí a strávili na cílové stránce další minutu. Vzhledem k dnešní rychlé době to ukazuje na skvělý úspěch kampaně,“ uvedl Ivo Kokinda, online specialist z týmu OMD Programmatic, který stále aktivní RTB kampaň spravuje.

-mas-