Facebook přijme tisícovku lidí ke kontrole reklamy

úterý, 3. října 2017, 07:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Facebook přijme tisícovku nových zaměstnanců, kteří budou kontrolovat, zda reklama na této síti splňuje stanovená pravidla. Opatření má pomoci zabránit Rusku a dalším zemím ve využívání sítě k vměšování se do voleb v jiných státech, píše agentura Reuters.

Společnost Facebook se minulý měsíc dohodla, že předá vyšetřovatelům amerického Kongresu tři tisícovky inzerátů, které si na této sociální síti objednali Rusové ve snaze ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.

Firma v pondělí uvedla, že kromě přijetí nových zaměstnanců zvýší investice do softwaru pro automatickou kontrolu reklamy. „Přezkoumávání inzerátů nezahrnuje pouze zhodnocení jejich obsahu, ale také kontextu, ve kterém je reklama kupována, a cílové skupiny,“ upozornila.

Facebook na konci loňského roku zaměstnával zhruba 17.000 lidí. Firma již v květnu uvedla, že přijme tři tisíce nových pracovníků, aby monitorovali a odstraňovali závadný obsah na její sociální síti, například videa ukazující vraždy či sebevraždy a další násilné činy.

-čtk-