Valenta vstupuje do další televize, jde o TV Brno 1

středa, 27. září 2017, 14:00 TV MediaGuru

Vysílací rada udělila licenci pro program televize TV Brno 1, kterou většinově vlastní Our Media.

Ivo Valenta

Ivo Valenta

Senátor Ivo Valenta rozšíří své mediální aktivity. Společnost Brno TV, která je většinově vlastněna firmou Our Media,získala licenci k provozování regionálního zemského digitálního televizního vysílání stanice TV Brno 1. Jde tak o další regionální televizi, ve které se angažuje Ivo Valenta.

V nově připravované brněnské televizi TV Brno 1Our Media 65% podíl, 20 % drží Jan Dudek, dalšími společníky jsou Přemysl Svora a Jan Holoubek. Společnost byla založena letos v červnu. Na regionálním televizním trhu může představovat silnou konkurenci pro stávající brněnskou regionální televizi BTV.

Janem DudkemIvo Valenta podniká ve slovácké Regionální televizi TVS, ve které Our Media drží 30% podíl. Většinovými vlastníky této televize jsou Jan Dudek a Martin Dudek.

Na televizním trhu je Our Media také držitelem 34% podílu v televizi Praha TV. Zde jsou dalšími vlastníky Přemysl Svora a Československá filmová společnost. Oba zmínění vlastníci mají třetinové podíly.

Our Media, ve které má Ivo Valenta podle týdeníku Respekt 70% podíl, je rovněž provozovatelem serveru Parlamentní Listy.cz.

-mav-