Webům vzrostla návštěvnost, Gott je na titulce všech deníků

čtvrtek, 3. října 2019, 12:35 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Čtvrteční české deníky věnují mimořádnou pozornost úmrtí Karla Gotta. České servery zaznamenaly ve středu zvýšenou návštěvnost.

České deníky ve čtvrtek 3.10. 2019

České deníky ve čtvrtek 3.10. 2019

Největším tuzemským webům vzrostla ve středu návštěvnost o více než 40 % ve srovnání s úterním dnem, ukazují data výzkumu návštěvnosti NetMonitor. Počet zobrazených stránek se v průměru u těch největších zvýšil až o 50 procent. Například na Seznam.cz přišlo ve středu více než 4 mil. reálných uživatelů, server Novinky.cz zvýšil ve středu návštěvnost na 2,4 mil. uživatelů (+47 %), iDnes.cz na 1,8 mil. uživatelů (+22 %). Vyšší než 50% nárůsty si pak přispaly i servery blesk.cz a super.cz.

Už v průběhu středy zaplavily internet příspěvky fanoušků Karla Gotta. Na Seznamu jej během hodiny hledalo 80.000 uživatelů. Podle dat vyhledávače Seznam.cz jde za poslední dekádu o absolutní rekord v počtu hledaných slov během několika hodin od uveřejnění informace.  Na české stránce Google termín „Karel Gott" zaznamenal rekordní počet vyhledávání. Nárůst zaznamenalo hledání i v dalších zemích, zejména na Slovensku, v Rakousku, Německu a Lucembursku, ale i Švýcarsku a Polsku.

Úmrtí Karla Gotta dominuje také čtvrtečním vydáním hlavních českých deníků. Fotografie legendárního zpěváka jsou na titulních stránkách. Zprávy o Gottových slavných hitech, životních etapách, zdravotních problémech, ohlasy jeho kolegů, politiků, sportovců i dalších osobností veřejného života zabraly několik novinových stran. Komentátoři zdůrazňují, že odešla osobnost, která provázela život několika generací. Gott se podle nich stal jedním ze symbolů posledních desetiletí navzdory střídání režimů i hudebních žánrů. Věnují se ale také rozhodnutí vlády rozloučit se s Gottem státním pohřbem a smutkem.

-mav-, -čtk-