Horký nastoupí do Livesportu, povede projekt FlashNews

úterý, 26. listopadu 2019, 10:15 Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Filip Horký od prosince povede FlashNews, zpravodajský projekt „na míru".

Filip Horký, foto: Livesport

Filip Horký, foto: Livesport

S cílem vytvořit agregátor zpráv přichází do české společnosti Livesport novinář Filip Horký. Od prosince v ní povede FlashNews, zpravodajství na míru s globálními ambicemi. Projekt má být spuštěn příští rok. V úterý dopoledne to oznámila společnost Livesport.

Sportovní zpravodajství Livesportu ve více než 30 jazycích dnes vyhledává kolem 85 milionů lidí měsíčně. FlashNews ale nemá být určený jen jim, agregátor zpravodajství má za cíl oslovit kromě současných uživatelů Livesportu i další lidi, kteří se chtějí dostávat ke zprávám, jež je zajímají.

„FlashNews budou osobními novinami, které vytvoří informační prostor. V něm bude pro každého snadné se orientovat, přestože do něj budou proudit zprávy z tisíců zdrojů z celého světa,” přibližuje plány CEO Livesportu Martin Hájek.

Filip Horký působil přes 10 let v médiích, v nichž se věnoval sportovnímu, domácímu i zahraničnímu zpravodajství. V ČT24, DVTV nebo Seznamu přinášel informace například z válečné zóny na východě Ukrajiny, iráckého Mosulu či z prezidentských voleb v USA a Rusku. Poslední rok vedl televizní zpravodajství v TV Seznam.

Skupina Livesport koupila v červnu od operátora O2 stoprocentní podíl ve společnosti Tapito, která provozuje mobilní aplikaci nabízející uživatelům zprávy na míru. Tehdy uvedla, že hodlá využít know-how se zpracováním stovek webových zdrojů ke vzniku zpravodajské platformy, která umožní na webu i v mobilních aplikacích odběr zpráv přímo na míru preferencím uživatelů. Livesport je poskytovatelem sportovních informací, přináší zpravodajství až z 38 sportů.

-mav-