Karlovarský filmový festival uvede v listopadu ročník 54 ½

středa, 7. října 2020, 16:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se rozhodli od 18. do 21. listopadu 2020 uspořádat 54 ½ MFF Karlovy Vary.

Plakát festivalu 54 ½ MFF Karlovy Vary, zdroj: MFF

Plakát festivalu 54 ½ MFF Karlovy Vary, zdroj: MFF

Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se rozhodli od 18. do 21. listopadu 2020 uspořádat 54 ½ MFF Karlovy Vary. Formou nesoutěžní přehlídky chce v české premiéře nabídnout výběr nejvýraznějších filmových titulů, které vzbudily ohlasy při premiérovém uvedení na letošních festivalech Sundance, v Berlíně či v Benátkách, případně nesou označení Cannes Label.

K hlavním partnerům netradičního 54 ½ ročníku patří Innogy, RWE, Mall.cz, Vodafone a město Karlovy Vary. Partnerem karlovarského filmového festivalu zůstává i přes zrušení plnohodnotného ročníku značka minerální vody Mattoni. Mezi partnery jsou dále firmy Nespresso, Sazka, Philip Morris, Unicredit, Unipetrol, Accolade, BMW, Czech Fund, Eurovia, Česká zbrojovka a Karlovarský kraj

Pořadatelé také představili vizuální styl pro „půltý" ročník. Jeho autorem je Jakub Spurný ze Studia Najbrt. Text je posunutý doprava, jako by směřoval k příštímu řádnému ročníku, je na něm také text jen z poloviny. „Design je jednoduchý, 54 1/2 se nám zdá jako dostatečně silná značka, evokuje nám to Felliniho film 8 1/2," řekl podle ČTK Najbrt.

V programu 54 ½ MFF KV má být přibližně 30 filmových titulů, každý z filmů bude mít dvě až tři projekce. Program má být sestaven tak, aby diváci měli možnost jejich zhlédnutí jak v první, tak ve druhé polovině čtyřdenní přehlídky.

„Hostům i návštěvníkům z řad veřejnosti chceme při respektování všech platných hygienických opatření poskytnout jedinečnou možnost zažít festivalovou atmosféru v netradičním podzimním čase, s rozsahem menší, ale kvalitní programovou nabídkou i speciální možností pobytu v místech, která v průběhu běžných ročníků slouží výhradně festivalu," uvedli organizátoři v tiskové zprávě. Dodali, že ambicí je najít způsob, jak v současné situaci uspořádat rozsáhlejší kulturní akci efektivně a bezpečně. „Věříme, že při dodržování pravidel a zajištění sofistikované prevence a ochranných prostředků není nezbytné ani v této době rezignovat na kulturní život," dodali.

Vzhledem k situaci, která nastala na jaře letošního roku v souvislosti s koronavirovou epidemií, nebylo možné konání řádného 55. ročníku v obvyklém červencovém termínu. V původním termínu festivalu se uskutečnila přehlídka Tady Vary, která se konala v 96 českých kinech. 

Kompletní program přehlídky bude zveřejněn na oficiálních festivalových stránkách www.kviff.com 19. října 2020.

-mav-