Autor textu MediaGuru
Skupina Prima v prvním čtvrtletí zaznamenala ve srovnání s loňskem
lepší výsledek.
Tržby společnosti MTG v Česku, kde provozuje kanály skupiny Prima, se v prvním letošním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšily o 6 %. Vyplývá to z oznámených výsledků firmy za první kvartál 2015. Konkrétní výši obratu firma neuvádí.
MTG se tak v Česku vrátila k růstu. Loňský rok byl ve srovnání s rekordním rokem 2013 pro MTG méně příznivý. V loňském prvním čtvrtletí se tržby MTG na českém trhu meziročně snížily o 14 %.
MTG ve své zprávě za první letošní čtvrtletí zmiňuje i mírné zvýšení podílu skupiny Prima na sledovanosti. Ta je pro účely akcionáře zpracována s ohledem na cílovou skupinu 15-54, kde se skupině Prima podařilo v prvním čtvrtletí podíl meziročně zvýšit o necelý jeden procentní bod (na 34,1 %). MTG rovněž uvádí, že trh s televizní reklamou v Česku by měl podle odhadů letos růst.
Přestože hlavní konkurent Primy, skupina Nova a její mateřská CME, zatím výsledky za první kvartál nezveřejnily, očekávají rovněž zlepšování výkonu v letošním roce, řekli představitelé CME už dříve po oznámených výsledcích hospodaření firmy v roce 2014.
Podle monitoringu prodaných reklamních TRPs se rovněž objem prodané reklamy v prvním letošním čtvrtletí na českém trhu zvýšil. Zvýšení počtu prodaných TRPs je v cílové skupině diváků starší 15 let na úrovni 10 %, v mladší cílové skupině 15-54 na úrovni 13 %. V meziročním srovnání se zvýšil prodej TRPs všem hlavním televizním skupinám.
Podrobná zpráva o výsledcích MTG zde: MTG_1Q_2015
-mav-
Autor textu MediaGuru
Skupina PPF rozvíjí strategii propojených mediálních a telekomunikačních
platforem. Streamingová služba Oneplay slouží jako předloha pro další
trhy ve střední a východní Evropě, popsal na konferenci Shifts Didier
Stoessel, co-CEO skupiny PPF.
Hlavním motivem akvizice je podle šéfa ČRA Miloše Mastníka maximální
využití synergických efektů při šíření digitálního signálu DAB+.
Sněmovní výbor pro mediální záležitosti dnes vyzval ministra kultury Otu
Klempíře (za Motoristy), aby stáhl z meziresortního připomínkového
řízení návrh zákona o médiích veřejné služby.