CIF 2021 o videu, autorském právu nebo cílení reklamy

Akce již proběhla 12. 10. 2021

Další ročník konference Czech Internet Forum se zaměří na placený videoobsah, cílení online reklamy, situaci na reklamním trhu nebo autorský zákon.

Zdroj: Internet Info

Zdroj: Internet Info

Šestnáctý ročník konference Czech Internet Forum se bude mimo jiné zabývat tím, jak zahýbá českým mediálním trhem evropská směrnice o autorském právu a jaká je budoucnost personalizovaného cílení reklamy bez využití cookies třetích stran.

Czech Internet Forum letos proběhne 12. října. Na účastníky čeká 12 přednášek, velká panelová diskuze a 18 spíkrů: vše se odehraje na podiu Konferenčního centra City v Praze.

Výběr z letošních témat

  • Rozvoj placeného i neplaceného videoobsahu na českém trhu – Daniel Grunt (CME)

Jak si stojí česká placená videotéka Voyo v konkurenci streamovacích gigantů Netflix či HBO GO? Jaké je místo a budoucnost neplacených videoslužeb a online videoreklamy v Čechách?

  • Reklamní trh v nejistých časech: vývoj v letech 2020 a 2021 – Tomáš Hynčica (Nielsen Admosphere) a Ondřej Novák (ASMEA)

Reklamní trh zažívá turbulentní období. Konference nabídne reálný pohled do nejnovějších dat o české reklamě. 

  • Média a marketing – změny pravidel hry v roce 2021 – Petra Dolejšová (advokátka na volné noze)

Jaké právní změny se letos odehrávají v digitálním světě médií? Jak je to s vývojem remarketingu? A co digitální směrnice? V jakém je stavu a jak změna zákona zasáhne média a jak marketing? Kdy můžeme novou úpravu vůbec očekávat? A kterých platforem a společností se změny týkat naopak nebudou?

  • Panelová diskuze: Budoucnost personalizovaného cílení reklamy bez využití cookies třetích stran

Diskuze se zúčastní Jan Brendl ze Seznam.cz, Matěj Novák z DataSentics, David Voráček z CPEx a Lucie Zadák Pěnkavová z Czech News Center.

Vojtěch Lambert z LCG New Media promluví o TikToku a Snapchatu, Josef Šlerka z Univerzity Karlovy a Hana Friedlaenderová z výzkumné agentury Nielsen Admosphere o tom, jak obstálo zpravodajství v době pandemie covid-19. Martin Marek DoDo se bude věnovat logistice – konkrétně tomu, jak zvládnout tzv. poslední míli.

K dispozici je web konference, kde se lze seznámit s dalšími tématy a spíkry, je zde i registrační formulář.