Communication Summit se zaměří na opravdovost

Akce již proběhla 24. 05. 2023

Mezi tématy šestého ročníku Communication Summitu dominují opravdovost a odpovědnost. Ze zahraničí dorazí Richard Shotton.

Zdroj: Blue Events

Zdroj: Blue Events

Odborníci na marketingovou a PR komunikaci firem i institucí se sejdou 24. května 2023 na Communication Summitu v prostorách DOX+ v Praze. Mezi tématy šestého ročníku dominují opravdovost a odpovědnost. Blue Events jako organizátor summitu se spojil s programovým garantem spolkem Nelež, který si dává za cíl omezit reklamní investice do dezinformací. 

Komunikace značek musí být „autentická“, protože dnes se nic neodpouští a nic neututlá. Proto organizátoři zvolili pro letošní Communication Summit téma „Buď opravdový“. Program se soustředí na všechno, co může firmám a institucím pomoci být v komunikaci skutečně opravdoví. Bude se věnovat „pravdám“, bez kterých se komunikační manažeři neobejdou, ale také autentické komunikaci značek, či tomu, kdy oddělení PR a marketingu nahradí umělá inteligence.

Vůbec poprvé do Prahy přijede Richard Shotton známý svým bestsellerem Anatomie rozhodování (The Choice Factory). Využívá vědecké poznatky o tom, jak se lidé doopravdy rozhodují, a pomáhá velkým i malých značkách řešit byznysové výzvy. Právě mu vyšla nová kniha s názvem „The Illusion of Choice“. „Budu mluvit o tom, na čem ve skutečnosti stojí reklama. Protože podle mě se o tom mluví málo. Strašná spousta rozhodnutí v marketingu stojí na dost vratkých základech. Namísto toho se potřebujeme pevně opřít o behaviorální vědu,“ říká Shotton.

Součástí programu bude i blok „Odpovědná komunikace“ ve spolupráci se spolkem Nelež a pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy ČR. Odpovědnost za kontext, ve kterém se značka pohybuje v offline nebo online prostředí, začíná totiž být pro mnohé firmy zásadním bodem komunikace. Vystoupí odbornice na dezinformace Jessikka Aro. Finská investigativní novinářka a autorka knihy Putinovi trollové se specializuje na odhalování ruských internetových trollů šířících falešné zprávy mezi obyvateli Finska.

Dalším z řečníků bude specialista na společenskou a digitální odpovědnost firem Benjamin Lange, úzce spolupracující také se společností Google. Sám uvádí, že jeho přístup a metodika dokážou efektivně zvyšovat růst firem, motivovat zaměstnance, zefektivnit sociální dopad a inspirovat zákazníky.

Podrobné informace najdete na webu akce zde.