Digimedia 2023 o terestrice, televizním trhu i VOD

Akce již proběhla 14. 06. 2023

Debatu o budoucnosti terestrického vysílání, financování České televize, plánech komerčních TV i na poli videa na vyžádání slibuje letošní ročník konference Digimedia.

Ilustrační foto, zdroj: Digimedia

Ilustrační foto, zdroj: Digimedia

Velkou debatu o využití části kmitočtového spektra, které je nyní vyčleněno pro pozemní šíření televizního signálu, slibuje odborná konference Digimedia 2023, jejíž 18. ročník se uskuteční ve středu 14. června 2023 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách. O kmitočty v dolní části UHF spektra, konkrétně v pásmech 500 a 600 MHz, projevují zájem mobilní operátoři. Proti se staví provozovatelé sítí pro terestrickou digitální televizi, ale také uživatelé bezdrátových technologií. V diskusi na konferenci Digimedia 2023 se potkají oba tyto tábory.

Provozovatele televizního vysílání budou v debatě o budoucnosti terestrického vysílání reprezentovat generální ředitel České televize Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova Daniel Grunt, generální ředitel FTV Prima Marek Singer a generální ředitel skupiny Óčko Štěpán Wolde. Za mobilní operátory promluví Jiří Grund, prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí, která sdružuje mobilní operátory O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Pohled provozovatelů menších tematických televizních stanic zprostředkuje Michaela Suráková, Managing Director společnosti Atmedia Czech.

Konference Digimedia 2023 se koná pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva kultury, Českého telekomunikačního úřadu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Generálním partnerem akce je Česká televize, která tradičně poskytuje prostor pro konání akce a bude celou konferenci přenášet živě na iVysílání.cz, kde bude také k dispozici kompletní záznam akce. 

Detaily o konferenci najdete na webových stránkách akce.