Jak nakopnout Facebook a Instagram

Akce již proběhla 11. 05. 2023

Orientace v reklamním systému Meta Ads, efektivní nastavení placené reklamy nebo metriky u Facebooku a Instagramu. To jsou témata, která probere další online setkání Marketing Meeting zaměřené na Facebook a Instagram.

Ilustrační foto, zdroj: Unsplash

Ilustrační foto, zdroj: Unsplash

Další online setkání Marketing Meetinh Jak nakopnout Facebook a Instagram přinese nové trendy z oboru. Proběhne online, a to 11. května. Každý účastník získá kompletní videozáznam z akce.

Témata konference

 • orientace v reklamním systému Meta Ads
 • efektivní nastavení placené reklamy
 • metriky u Facebooku a Instagramu
 • engagement a jeho vliv na zapamatovatelnost reklamy
 • případové studie značek
 • různé druhy reklamních formátů
 • nové trendy v oboru

Vybíráme z programu

 • Jak měřit Facebook a Instagram aneb Půl litru hovězí kýty, prosím

Data, která od Facebooku a Instagramu dostáváme o firemních stránkách a profilech, prochází poměrně velkou změnou. Pokud jste třeba byli zvyklí vyhodnocovat odděleně organický a placený zásah (což mohlo dávat celkem dobrý smysl), jste dnes v podstatě nahraní. A podobných situací je víc. Pojďme si udělat pořádek v tom, co a jak dnes na platformách Mety dává smysl sledovat, aby vám to kromě hezkých a barevných grafů dávalo taky smysl. Přednáší Tereza Sibřinová z agentury Adison.

 • Vymazlený obsah není všechno. Buďte autentičtí!

Kvalitní obsah na sociálních sítích nemusí být jen vymazlená fotka nebo video se složitou postprodukcí. Důležitá je hlavně autenticita. O tom je přesvědčen David Bárta z komunikační skupiny Publicis Groupe. Společně se podíváme, na co se při tvorbě obsahu zaměřit, na co si dát pozor, kde brát inspiraci a co se spíše hodí na Facebook a co na Instagram.

 • Data Driven Social – Jak hledat v social analytics strategii pro content plány

Reklamní systémy nám dávají nejen data, ale i důležitou zpětnou vazbu. S Fabiánem Berkou z agentury Fragile media se podíváme, jak správně číst výsledky a orientovat se v reklamním systému Meta Ads Manager. Zároveň si ukážeme, jak využívat této datové zpětné vazby k vytváření obsahové strategie.

 • Vstup Listerine na sociální sítě + jak engagement zvyšuje zapamatovatelnost reklamy

Agentura Fragile vytvořila úspěšnou kampaň Najdi svůj typ značce Listerine. Ta posbírala řadu ocenění, a hlavně zvýšila market share. Jiří Simonides ukáže, jak postupně značku rozšířili o influencery, bigboardy, CLV, MHD nebo tunel metra. Právě Listerine přivedla agenturu k přehodnocení pohledu na engagement na sociálních sítích. Na přednášce si ukážeme výsledky rozsáhlé korelační studie a dozvíme se, zda má smysl dělat na Facebooku engagement, když je cílem kampaně brand awareness.

 • Sociální sítě v cestovním ruchu – v odvětví, které ze dne na den přestalo existovat

Na první pohled se může zdát, že cestovní ruch je jen o hezkých obrázcích. Ale za poslední dobu se ukazuje, že je to velmi dynamické odvětví, které popírá základní pravidlo správy sociálních sítí – plánování obsahu. Pavla Hladečková z Vysočina Tourism prozradí, jak se buduje komunita, která vás dokáže podpořit natolik, že se zařadíte mezi nejlepší tři kraje na dovolenou v ČR.

Kompletní anotace všech přednášek, medailonky spíkrů i přihláška je k dispozici na webu.