Marketing Meeting: Tvorba obsahu pro sociální sítě

Akce již proběhla 13. 12. 2022

Další online setkání Marketing Meeting: Tvorba obsahu pro sociální sítě poradí, jak upravit posty pro různé sociální sítě textově i graficky. Akce proběhne online.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock

Další online setkání Marketing Meeting: Tvorba obsahu pro sociální sítě poradí, jak upravit posty pro různé sociální sítě, a to jak z pohledu tvorby textu, tak i z pohledu grafického. Zaměří se i na to, jak na obsahovou strategii a publikační plán, jak zvládnout specifika TikToku nebo jak na grafiku v Canvě. Ukáže také, jak propojit komunikaci značky a influencerů. Akce se uskuteční 13. prosince online.

Témata 

Best practices při tvorbě obsahu na sociální sítě

Video, nebo obrázek? Se zvukem, nebo bez? Dlouhý, nebo krátký text? Facebook, Instagram, nebo TikTok? Reagovat, nebo mazat? Best practices při tvorbě obsahu pro sociální sítě značek, které chtějí, aby jejich komunikace měla smysl a přinášela byznys, vám ukáže Jan Fryč z komunikační skupiny Ogilvy.

Jak díky práci v Canvě vytvářet obsah 

Konkrétní postupy a vychytávky pro tvorbu obsahu na sociální sítě předvede David Svoboda, expert na platformu pro vizuální komunikaci Canva. Dozvíte se, jak sestříhat video, jak naplánovat příspěvky v plánovači, kde hledat licenčně ošetřené vizuály, jak dodržet nastavená pravidla značky, anebo nachystat příspěvek pro více platforem naráz.

Jak na tvorbu obsahu na TikToku

TikTok patří mezi nejoblíbenější sociální sítě mladé generace, přesto není moc využívaný společnostmi pro reklamu a brand awareness. To ale není případ Kauflandu, který za komunikaci na této síti získal už několik ocenění. Jan Molina z Kauflandu ukáže cestu k tvorbě obsahu, aby bavil uživatele a zvýšil povědomí o značce.

Sociální sítě ve spolupráci s influencery

O tom, jak propojovat úspěšnou komunikaci mezi značkou a influencery, aby byla zachována jejich autenticita, a v neposlední řadě o rozdílech v contentu na jednotlivých platformách a jak k nim přistupovat, bude mluvit Zuzana Bílkovská z World of Online.

Jak připravit publikační plán na sociální sítě

Jak pomocí recyklace tvořit publikační plán, díky kterému efektivně zužitkujete obsah určený pro jiné marketingové kanály? Barbora Žižková ze Včeliště na konkrétních příkladech ukáže, jak přemýšlet nad tvorbou příspěvků, v jakých formátech lze na sociálních sítích využít blogové články, videa i případové studie a jak vhodně zužitkovat obsah newsletterů.

Jak nastavit cíle a strategii komunikace na Facebooku a Instagramu

Na sítích už nestačí jen publikovat hezké fotky a texty bez chyb. Jak vybrat a nastavit cíle komunikace na jednotlivých sociálních sítích a proč už to dávno není nejdůležitější počet fanoušků a lajků, ukáže Tomáš Stehlík z Fairy Tailors.

Program a všechny profily přednášejících posledního letošního setkání Marketing Meeting najdete na webu akce, kde se můžete i zaregistrovat. Nákupem vstupenek získáváte i přístup k online záznamu akce.