Retail Summit o smysluplné budoucnosti obchodu

Akce již proběhla 04. 04. 2022 - 06. 04. 2022

V pořadí 28. ročník konference Retail Summit otevře téma „Smysluplné budoucnosti“ a bude se zabývat hlavně tím, jak v obchodě dlouhodobě vyvážit lidskost, udržitelnost a efektivitu.

Zdroj: Blue Events

Zdroj: Blue Events

Vrcholové setkání spojující celý obchodní trh, online i kamenný obchod, malé i velké hráče, retailery i jejich dodavatele. To je Retail Summit 2022, kde se 4.- 6. dubna 2022 zúčastní přes tisíc lidí, vystoupí 70 řečníků. Za každý prodaný vstup na Retail Summit 2022 věnují 500 Kč na konto na podporu Ukrajiny organizace Člověk v tísni.

Detailní program je k dispozici zde.

V pořadí 28. ročník otevře téma „Smysluplné budoucnosti“ a bude se zabývat hlavně tím, jak v obchodě dlouhodobě vyvážit lidskost, udržitelnost a efektivitu. „Technologie nám umožnily zrychlit a zefektivnit obchod. Lidský rozměr by se z něj ale neměl vytratit, zvláště po době pandemie a odosobnění. Lidé vidí souvislosti a nové možnosti tam, kde by je stroje nenašly,“ říká Jan Patera ze společnosti Blue Events, která konferenci pořádá ve spolupráci se Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Jedním z vizionářů v programu bude Viktor Mayer-Schönberger, profesor z Oxfordu, který ve svém nejnovějším bestselleru „Framers“ se zabývá tím, jak mohou lidé zlepšit své rozhodování v době algoritmů a připravit se tak lépe na budoucnost.

Programem Retail Summitu se prolíná důraz na smysluplnou udržitelnost a zdravou spotřebu. „Jsme schopni být dostatečně odpovědní, abychom se do toho pustili všichni a najednou?,“ ptá se Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu, s nímž budou diskutovat generální ředitelé Dariusz Tomasz Bator (Billa ČR), Dragos Constantinescu (Plzeňský Prazdroj) a Michiel Kernkamp (Nestlé CEE).

Z řad obchodníků dále vystoupí zástupci firem jako Lidl, Albert, skupina COOP, CZC, dm drogerie markt, Dr.Max, IKEA, Makro Cash & Carry ČR, Notino, Penny Market, Rohlík, Růžový slon, SIKO, Sportisimo, Tesco, Tescoma a další. Vystoupí také řada výrobců jako Emco, Kofola, Madeta, MP Krásno, LEGO Group, Vafo a další.

Proč je třeba brát vážně globální trendy v oblasti udržitelnosti a co by z ekonomického hlediska znamenalo nedělat pro ni nic, odhalí na základě nových dat další CEO v programu Jaroslav Škvrna, který vede Deloitte ve střední Evropě. Pomoci mohou i technologie, jak dokazuje švédská agentura Doconomy, která ve spolupráci se společností Mastercard dokáže spočítat uhlíkovou stopu každé karetní transakce. Tématu „smysluplného podnikání“ se pak bude věnovat sekce společnosti BCG.

V rámci workshopu na úvod Retail Summitu ukáže hned šest odborníků agentury Czech promotion, jak dělat marketing, aby skutečně fungoval. Naváží tak svou loňskou přednášku, která patřila k nejlépe hodnoceným. U&Sluno představí své roboty v akci, odhalí nová paradigmata v logistice a řešení pro odolnější dodavatelské řetězce. Salesforce se zaměří na to, jak lépe poznat zákazníky ve světě bez cookies a jak transakce měnit v osobnější vztahy.

Opět se bude prolínat kamenný obchod a e-commerce, které společně tvoří ekosystém nového retailu. Kde se inspiruje Alza a jak vidí blízkou budoucnosti nejen e-commerce, poví místopředseda představenstva Petr Bena. Nastává znovuzrození fyzického nakupování? Pravda je, že online a offline shopping má stejně silné přednosti i nedostatky. Jak zvýšit atraktivitu kamenného obchodu, ukáží odborníci z NIelsenIQ spolu se svými hosty. Do kterých nových technologií musí retail investovat, odpoví panel společnosti Wunderman Thompson. Zástupci společnosti Adastra spolu s klienty ukážou, jak získat stejná data o efektivitě promo kampaní jako mají online marketéři. Shopsys představí exkluzivně výzkum na téma zákaznické zkušenosti a co stojí v cestě k jejímu zlepšení.