Nejsledovanějším sobotním pořadem po 20. hodině se mezi diváky staršími 15 let stal taneční StarDance, jehož vysílání zhlédlo víc než 1,3 mil. diváků v této cílové skupině.
Sledovanost vybraných pořadů po 20. hodině, sobota 8.12. 2012
pořad
TV
15+ (tis.)
share 15+
share 15-54
StarDance - rozhodnutí
ČT1
1414
35,97%
21,77%
StarDance
ČT1
1307
32,94%
20,44%
Hitparáda zábavy
ČT1
971
27,69%
17,79%
Twilight sága: Nový měsíc
Prima family
633
17,38%
25,23%
Transformers: Pomsta poražených
Nova
419
12,48%
19,18%
Zelená karta
ČT1
390
18,95%
15,92%
Co zabilo mamuty?
ČT2
290
7,35%
6,52%
Tajemství Josefa Dvořáka
TV Barrandov
270
9,62%
4,31%
Podíl TV stanic v %, sobota 8.12. 2012, celý den, D15+/D15-54
Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-
První vysílání erotického pořadu Intim Night, který do pozdního večera nově zařadila TV Barrandov, sledovalo více než 200 tis. diváků starších 15 let (207 tis.) při podílu 7,79 %. V cílové skupině 15-54 dosáhl pořad podílu 7,52 %. Pořad se vysílá od cca 22:30 a trvá přibližně 30 minut. Pro TV Barrandov je výsledek v takovém čase nadprůměrný. Moderátorkou pořadu je zpěvačka Heidi Janků.
Výsledky páteční sledovanosti zde.
-mav-
Šéfredaktorka Deníku ČR Jana Heřmánková, která k 12. prosinci na vlastní žádost opouští vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP), povede redakce ve společnosti AGF Media. Ta spadá pod skupinu Agrofert Holding a vydává regionální týdeníky 5+2 dny. Informaci dnes ČTK potvrdil majitel Agrofert Holdingu Andrej Babiš.
Pozici ředitelky redakcí v AGF Media v současné době zastává Alena Nová, která podle Babiše zůstane ve společnosti. Heřmánková naopak z VLP odchází po dvaceti letech. Řízením redakce ve VLP bude pověřena Marie Dlouhá, která nyní v této mediální skupině vede oddělení aplikační podpory.
Společnost AGF Media prochází podle informací MediaGuru.cz restrukturalizací, jejíž součástí je také obměna managementu. Dosavadní místopředseda představenstva Vladimír Junger má nově zastávat pozici ředitele inzerce, ve které vystřídá Ivetu Šavelovou. Z pozice výkonné ředitelky AGF Media podle informací serveru odchází také Alena Jungerová.
Zpravodajský týdeník 5+2 dny vychází v milionovém nákladu v 77 mutacích. Největší část nákladu je distribuována lidem do schránek. Týdeníky jsou dále dostupné ve stojanech na veřejných místech, část rozdávají kameloti.
-čtk-
ING pojišťovna spustila projekt For You na pomoc ženám v boji proti rakovině prsů a pohlavních orgánů. Patronkou projektu se stala Lucie Bílá.
Hlavní platformou projektu jsou webové stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí možnost vyměňovat si diskrétně zkušenosti nebo se poradit s lékaři a psychology.
Projekt For You jim dále nabízí pojištění ve výši 200–300 Kč měsíčně pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. Pojistná částka dosahuje výše 750 tisíc Kč a je vyplácena při diagnóze. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora charitativních aktivit.
„Svět se mění. Žijeme rychle a náš život se odehrává víc a víc online. Chceme mít maximum informací a přesto, že nechceme být na problémy samy, přejeme si zachovat své soukromí. Proto jsme vytvořili For You, jehož cílem je zvýšit povědomí o prevenci rakoviny prsu a ženských pohlavních orgánů a zároveň nabídnout ženám prostředí, ve kterém mohou své problémy velmi diskrétně řešit. Projekt propojuje pacientskou, odbornou a laickou veřejnost tak, aby ženám zajistil jak kvalitní informace, tak maximální podporu v případě diagnózy této nemoci,“ říká Renata Mrázová, generální ředitelka ING Pojišťovny ČR/SR, a dodává: „For You přitom spouštíme v České republice jako pilotní projekt skupiny ING a pevně věřím, že jeho úspěch povede k jeho rozšíření i do dalších zemí Evropy.“
Spuštění projektu podpoří v první fázi, která odstartovala 6. prosince, internetová kampaň. Využívá brandingové plochy na zpravodajských serverech (idnes.cz, novinky.cz, aktuálně.cz), na webech zaměřených pro ženy (onadnes.cz, zena-in.cz, prozeny.cz) a v neposlední řádě také direct mail. Na sociálních sítích bude projekt komunikován prostřednictvím FB reklamy a sponzorovaných statusů.
V únoru pak bude součástí kampaně i televizní podpora formou sponzoringu. Aktivity budou pokračovat po celý rok 2013.
Na podporu produktu budou připraveny i crosselové aktivity, které budou nabízet speciálně vyškolená externí call centra.
Kreativní část kampaně byla zpracována agenturou Symbio. Mediální nákup zajišťuje agentura Nýdrle a analytickou část agentura Optimics.
-kch-
Agentura Zaraguza má od 1. prosince nového výkonného ředitele, kterým se stal dosavadní produkční ředitel agentury Ľubomír Matejovič. „Těší mě, že jsem dostal takovou důvěru. Je to pro mě velká výzva i odpovědnost. Věřím ale, že s tak kvalitními lidmi, které v agentuře máme, to nebude problém zvládnout,” komentuje Matejovič svou novou funkci.
Ľubomír Matejovič
V čele agentury nadále zůstává CEO Milan Lechnický.
Další změna proběhla na pozici Client Service Director, na kterou začátkem prosince nastoupila na Zuzana Tureková, která do Zaraguzy přišla z agentury Istropolitana Ogilvy.
Zuzana Tureková
-kch-
Informace, že s případným rozšířením vlivu společnosti Time Warner v akcionářské struktuře CME, majitele TV Nova, by mohlo dojít k zastavení projektu měření SPMS, označil generální ředitel TV Nova Jan Andruško za spekulace. Uvedl to v rozhovoru pro deník MF Dnes.
„Je to čirá spekulace určitých lidí tady v Praze, kteří podobné zvěsti šíří. Já nemám žádnou podobnou informaci, která by podobné úvahy potvrzovala. Beru ji jako jednu z fám, které se v rámci rozkolu v ATO používají,“ řekl v rozhovoru Jan Andruško. Potvrdil zároveň, že Nova v rámci ATO jedná o tom, jak vyřešit přechod TV Nova z jednoho měření do druhého a jak případně vystoupit z ATO.
Jak známo, Nova v červnu založila společně s agenturou Médea Sdružení pro měření sledovanosti (SPMS), které vypsalo výběrové řízení na realizátora měření. Jeho výběr zatím nebyl ukončen. Nova bude v roce 2013 stále obchodovat podle dat ATO.
Jan Andruško v rozhovoru pro MF Dnes také uvedl, že Nova se snaží spustit svůj nový kanál Smíchov co nejdříve, možná ještě v letošním roce. Připravené má údajně další stanice, a to i placené. „Připravujeme mimo jiné i portfolio exkluzivních placených kanálů,“ řekl.
-mav-
Šéfredaktorka Deníku ČR Jana Heřmánková k 12. prosinci na vlastní žádost opouští vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP). Řízením redakce bude pověřena Marie Dlouhá, která nyní v mediální skupině vede oddělení aplikační podpory.
Heřmánková z VLP odchází po dvaceti letech. Kam zamíří, nechtěla uvést. Podle několika zdrojů ČTK by měla nově působit ve strukturách podnikatele Andreje Babiše. Sama Heřmánková to však na přímý dotaz ČTK nepotvrdila. O změnách v Babišově vydavatelství AGF Media více zde.
VLP působí na trhu od roku 1991 jako vydavatel všech regionálních Deníků s největším počtem předplatitelů ze všech novin a časopisů v ČR. V letošním prvním pololetí Deník registroval 837.000 čtenářů na vydání. Z pohledu inzertních příjmů, které loni poklesly o zhruba pětinu na 1,7 miliardy korun, se VLP zařadila spolu s mediálními domy Ringier Axel Springer CZ a Mafra mezi tři nejsilnější vydavatele denního tisku.
VLP-Group má většinový podíl ve společnosti Astrosat, která vydává časopisy TV-Magazín, Šíp Plus, Glanc či Gurmet. Do skupiny dále patří polygrafická firma Novotisk, společnost pro vývoj aplikací a infografik Newslab a agentura pro obchodování na webu a v nových platformách Mix-Media. Nedávno VLP majetkově vstoupila do společnosti Česká distribuční, která se zabývá adresným a neadresným doručováním listovních zásilek.
Vydavatelství VLP patří koncernu Verlagsgruppe Passau, který v Německu vydává například regionální noviny Passauer Neue Presse.
-čtk-
Vydavatelství Motor-Presse Bohemia uvedlo na trh nový magazín Bike. Je první z edice zájmových magazínů řady Active Sport, kterou vydavatelství plánuje pro rok 2013. Primárním zaměřením časopisu jsou horská kola a témata s nimi spojená. Motor-Presse při jeho přípravě využívá spolupráce s německým magazínem MountainBike.
Bike čtenářům přináší srovnávací testy podpořené laboratorními zkouškami, cestopisy, fotografie a další materiály přesahující hranice České republiky. Primárně je určen českým cyklistům.
Edice magazínů řady Active Sport je zaměřena na širší oblast moderních technických sportů, jako jsou horská cyklistika, outdoor, rybářství, lyžování atp. Magazín se prodává za 59,90 Kč.
-mav-
Mezinárodní soutěž reklamy Metro Zlatá pecka 2012 pořádaná Asociací českých reklamních agentur (AČRA MK) zveřejnila shortlist prací. Letos bylo do soutěže přihlášeno 152 reklamních kampaní, což je o něco méně než loni. Řada tradičních přihlašovatelů z řad velkých agentur se omluvila z finančních důvodů. Své práce zaslalo 38 přihlášených agentur - 23 českých a 15 slovenských.
Všechny práce posoudily tři poroty: k jury specializované na webové a multimediální kampaně, kterou vedl Tomáš Jindříšek z Dark Side, přibyla letos nově i porota posuzující product placement pod vedením Štěpána Wolde. Obě předaly výsledky svého hodnocení hlavní porotě, která pod vedením textaře Michala Horáčka rozhodla o výběru 34 kampaní na shortlist.
V kategoriiproduct placementu přihlásila Annonce celý díl seriálu České televize Vyprávěj, který se vysílal týden před zasedáním poroty a který se přímo jmenoval „Annonce“ a popisoval dravý nástup tohoto média na počátku devadesátých let. TV Prima uspěla s product placementem Fidorky v pořadu Vykutálená rošťárna v TSM, Media Pro Pictures s umístěním automobilu Škoda Citigo v hraném filmu Okresní přebor.
Mezi multimédii zabodovaly „domácí“ agentury z AČRA MK: brněnská Avito s kampaní na on line rozvoz potravin nakoupim.to, Revolta s facebookovou aplikací Nike Running Lokality a brněnská Reklama Směr Plus s integrovanou komunikační kampaní na Barevný beton firmy Sika CZ. Na shortlist se dostal i slovenský zástupce, Meyer McCann Erickson s kampaní Tunel Miele.
Filmově zaměřenou porotu zaujala TV kampaň Saatchi&Saatchi pro T-Mobile – odnesla si 8 (!) nominací. Jako každý rok svým vtipem upoutaly spoty ze Slovenska zastoupené letos dílky z produkce Made by Vaculik. Jejich „studentský“ spot To musíte prežiť upoutal svým výtvarným konceptem.
Dvacet Metro zlatých pecek 2012 bude vyhlášeno v pražském Klubu Lávka 27. února 2013, udělena bude i Product placement Award, Metro Public Award a Mediální cena MMS.
Shortlist prací soutěže Metro Zlatá pecka 2012
kategorie
přihlašovatel / agentura
název
zadavatel / klient
Rozhlasový spot
STUDIO GABRETA spol. s r.o.
TEATRO FASHION SHOW
Ondrej Čörgö - L&C
Rozhlasový spot
Istropolitana Ogilvy, s.r.o. (SK)
Maľby
Všeobecná úverová banka, a.s.
Outdoor
COMTECH Group, spol. s r. o.
Podklady z první i druhé ruky
Allegro Group - Aukro
Integrovaná komunikační kampaň
REKLAMA SMĚR PLUS CZ, s.r.o.
Barevný beton
SIKA CZ, s.r.o.
Product placement
ANNONCE a.s Vyprávěj
ANNONCE a.s.
Videopozvánka
Pink Productions s.r.o.
Videopozvánka na Koncert proti konci světa
o.s. Tap
TV spot
MUW Saatchi & Saatchi, spol. s.r.o. (SK)
Kľúčová výbava pre vaše auto
Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
Rozhlasový spot
MUW Digital, spol. s r.o. (SK)
Kariera.sk
Zoznam.sk
Multimediální a internetová prezentace
Zaraguza, s.r.o. (SK)
Deň neprečítaných kníh
Martinus.sk
TV spot
Scholz & Friends s.r.o.
Právě teď (ProSichr campaign)
Wüstenrot- stavební spořitelna a.s.
Billboard
Creative department, s.r.o. (SK)
Kampaň "OLD"
Nadácia Socia
Multimediální a internetová prezentace
Avito s.r.o.
Nakoupím.to - on-line rozvoz potravin Brno
Fair Deal, s.r.o.
TV spot
Rust, Klemperer, s.r.o.
Flexi životní pojištění -Budoucnost je otevřená
Pojišťovna České spořitelny
Tisková inzerce
Rust, Klemperer, s.r.o.
Bagger - Nepotopitelný
Bagger
Outdoor
WELLEN a.s.
Vánoční výloha Rytířská
Česká spořitelna a.s.
Firemní prezentace
WELLEN a.s.
Direct mailing - Fast Print
WELLEN a.s.
Product placement
FTV Prima, spol. s r.o.
Fidorka - vykutálená rošťárna v TSM
Kraft Foods CR s.r.o.
Multimediální a internetová prezentace
Revolta s.r.o.
Facebooková aplikace Nike Running Lokality
Nike
TV spot
MADE BY VACULIK, s.r.o. (SK)
To musíte prežiť
VŠMU
TV spot
MADE BY VACULIK, s.r.o. (SK)
Fotbal ME 2012
T-Mobile Česká republika
Plakát
Nydrle Digital s.r.o.
Poslední zhasíná
Slevín.cz
Product placement
Media Pro Pictures s.r.o.
Škoda Citigo ve filmu Okresní přebor
ŠKODA AUTO a.s.
Firemní prezentace
Havas Worldwide Prague a.s.
Ptačí budky
Česká filharmonie
Tisková inzerce
Havas Worldwide Prague a.s.
Dorty
Amnesty Inernational
TV spot
Wiktor Leo Burnett, s. r. o.
FuFón - Vianočná a novoročná kampaň Pišta Lakatoš
Orange Slovensko, Funrádio
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Chytrej telefon
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Strnad
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Tablety
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Pojď mi HOP!
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Kurýr
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Pozdrav
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Dárce
T-Mobile s. r. o.
TV spot
Lion Communications s.r.o., divize Saatchi & Saatchi
Tydýt
T-Mobile s. r. o.
Internetové reklamní formáty
MAYER McCANN ERICKSON, s.r.o. (SK)
Tunel - Miele
Miele
Moderátorka Televizních novin Markéta Fialová, bude po stažení jejího moderátorského partnera Karla Voříška moderovat dvakrát týdně večerní relaci Televizních novin sama. Uvedl to server Prásk.tv z portfolia skupiny Nova. Na obrazovce se znovu Markéta Fialová objeví v pátek 7. prosince 2012. Moderovat bude vždy v pátek a v sobotu. Ostatní dny hlavní zpravodajskou relaci TV Nova nadále odmoderují Lucie Borhyová a Rey Koranteng.
„Markéta Fialová je jednou z našich nejoblíbenějších tváří a jednou z nejzkušenějších moderátorek. Zvažovali jsme mnoho variant toho, kdo by měl moderovat Televizní noviny. Nakonec jsme se rozhodli, že tou nejlepší z nich je řešení, kdy Markéta Fialová bude Televizní noviny prozatím moderovat sama. Je to model, který si diváci velmi oblíbili u našich Poledních, Odpoledních i Nočních Televizních novin, a který se bude obecně týkat pouze pátků a sobot," zdůvodnil Jan Andruško, generální ředitel TV Nova.
Fialová Televizní noviny v minulosti moderovala s Karlem Voříškem, který se v souvislosti s nařčením ze spolupráce s StB zatím z obrazovky stáhnul. Markéta Fialová moderuje i prezidentský speciál Cesta na Hrad, ve kterém zpovídá prezidentské kandidáty. Pořad Nova vysílá ve čtvrtek po desáté večer.
-mav-