Havas PR zvítězila ve výběrovém řízení společnosti Sazka. Od června pro ni pracuje na projektové bázi, v rámci které realizuje projekty na podporu jednotlivých produktů a her. Zároveň se podílí i na interní komunikaci firmy.
„Agentura Havas PR nás přesvědčila nejen kreativitou a referencemi, ale také složením týmu a jeho zapálením pro věc. Od spolupráce očekáváme podporu korporátní a produktové komunikace, důraz budeme klást i na komunikaci CSR projektů Sazky,“ říká Václav Friedmann, ředitel externí a interní komunikace firmy.
-stk-
Alza.cz otevřela ve středu 29. července naproti svému showroomu v pražských Holešovicích Alza TechZone. Ve zrekonstruované hale č. 26 holešovické tržnice je nyní pro veřejnost k dispozici prostor, jenž je rozdělen na tři zóny: technickou, herní a zónu služeb.
Alza TechZone, foto: MediaGuru
V technické zóně, kterou provozuje e-shop ve spolupráci s Microsoftem, budou představovány nejnovější technologické novinky společnosti. Kromě toho však bude zóna fungovat také jako vzdělávací centrum s nabídkou akcí a seminářů pro veřejnost. „Aktuálním příkladem využití je odborná pomoc a konzultace při upgradu zařízení na nový systém Windows 10,“ popisuje Kristina Michalsky, ředitelka spotřebitelského segmentu společnosti Microsoft.
Technická zóna v režii Microsoftu, foto: MediaGuru
Technická zóna Microsoftu, foto: MediaGuru
Provoz GameZone je v režii společnosti Intel. Pod vedením profesionálních hráčů zde budou probíhat turnaje, workshopy ke hrám a hardwaru nebo přenosy atraktivních herních turnajů z celého světa. Účastnit se mohou jednotlivci i týmy. „V letních měsících se ve spolupráci s profesionály z herního klanu eSuba zaměříme hlavně na gaming, ale v budoucnu bychom chtěli využít GameZone i pro demonstraci zajímavých novinek, které budou přicházet na trh, jako je například 3D kamera Intel RealSense, bezdrátové nabíjení, bezdrátové dokování, virtuální realita a mnoho dalšího,“ blíže představuje koncept herní zóny Martin Vařbuchta, manažer pro maloobchodní prodej společnosti Intel.
Game Zone v režii Intelu, foto: MediaGuru
Poslední zónou je zóna služeb, kde budou zákazníci moci najít poprodejní servis, kde si sjednají pojištění, prodlouženou záruku či vyřídí reklamaci.
Zóna služeb, foto: MediaGuru
Součástí Alza TechZone bude také Alza Muzeum s exponáty počítačové historie.
-stk-
Společnost Shell rozšiřuje pilotní spolupráci s kavárenským řetězcem Costa Coffee z minulého roku, která probíhala na šesti vybraných čerpacích stanicích. Nyní se nabídka kávy v samoobslužných kávovarech Costa Express dostává na všechny dálniční čerpací stanice. V kávovarech se využívá identické kávové směsi Mocha Italia, jako je tomu v kavárnách Costa Coffee, k přípravě se využívá také čerstvé mléko.
Kávovar Costa Express na čerpacích stanicích Shell
„Během ročního testování samoobslužných kávovarů Costa Express jsme získali spoustu pozitivních ohlasů z řad našich pravidelných i nových zákazníků, což bylo impulsem pro rozšíření této nabídky v síti našich čerpacích stanic, “ uvedl Petr Šindler, manažer komunikace Shell CR, a dodal: „Jedním z pilířů naší dlouhodobé strategie je poskytovat zákazníkům vedle vysoce kvalitních paliv také nové služby, díky kterým se na čerpací stanice Shell budou vždy rádi vracet.
-stk-
Středeční večerní sledovanost byla tentokrát vyrovnanější. Nejsledovanějšími pořady byly i nadále Indiana Jones (Nova) a Nemocnice na kraji města (ČT1). Přiblížily se jim ale i Léto s kovbojem (Prima) a také fotbalový přenos předkola Ligy mistrů (ČT sport).
Sledovanost vybraných pořadů po 20. hodině, úterý 28.7. 2015
pořad
TV
začátek
tis. 15+
rating 15+ (%)
share 15+ (%)
share 15-54 (%)
Indiana Jones a království Křišťálové lebky
Nova
20:19
624
7
20
29
Nemocnice na kraji města
ČT1
20:01
546
6
16
14
Léto s kovbojem
Prima
20:16
464
5
14
14
Macabi Tel Aviv - FC Viktoria Plzeň
ČT sport
20:29
402
5
12
12
Dobrá Voda
ČT1
20:56
390
5
12
8
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti XIV
Nova
20:52
272
4
20
24
Líbáš jako ďábel
Nova Cinema
20:06
244
3
8
7
Vylomeniny
Prima
22:07
223
3
10
11
Třicet případů majora Zemana
TV Barrandov
20:15
207
2
6
5
Podíl TV stanic v %, úterý 28.7. 2015, celý den, D15+/D15-54
Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere
-mav-
Upozornění: Provozovatel MediaGuru.cz, společnost PHD, je řádným odběratelem dat ATO. Přejímání těchto dat a jejich další šíření bez souhlasu PHD je výslovně zakázáno.
Společnost Luxury Brand Management (LBM), patřící do skupiny firem manželů Bakalových, otevírá ve středu 29. července butik Tory Burch. Umístěn je v Pařížské ulici v Praze.
Butik se nachází v historickém centru Prahy. Na ploše 160 metrů čtverečních ve dvou podlažích nabízí kolekci Tory Burch, včetně konfekce, bot, kabelek, doplňků, šperků a hodinek. Interiér je, stejně jako u všech ostatních butiků, navržený Tory Burch a architektem Danielem Romualdezem tak, aby dýchal rezidenční atmosférou.
Značka Tory Burch vstoupila na trh roku 2004, kdy otevřela malý butik v sousedství manhattanské Nolity. V posledních 10 letech se společnost vyvinula v globální značku s více než 150 butiky po celém světě.
Butik Tory Burch v Pařížské ulici v Praze.
Známý český rybář Jakub Vágner natočil pro skupinu Discovery Networks seriál o lovu největších sladkovodních ryb. Pořad Muž velkých ryb (Big Fish Man) uvidí i tuzemští diváci, od 6. srpna ho odvysílá stanice Animal Planet.
Jakub Vágner v seriálu Muž velkých ryb
Pro představení těch největších rybích gigantů vyrazil Jakub Vágner se štábem do nejrůznějších koutů. Některé chytal v Evropě, jiné v Amazonii, Africe nebo Asii. V Itálii lovil obří sumce, v Brazílii arapaimu velkou, v Kanadě obří štiky, v Kongu bingu tygří a v Mongolsku tajmena.
-stk-
Portál Centrum.cz z portfolia mediální společnosti Economia změnil podobu své domovské stránky a uvedl novou mobilní verzi. Nová domovská stránka Centrum.cz má nabídnout přehlednější členění prvků na stránce včetně vyhledávacího boxu a e-mailové notifikace, které se budou posouvat po stránce. Novinkou je také box předpovědi počasí a box práce s funkcí geolokace.
„Při redesignu domovské stránky jsme se zaměřili především na plnohodnotnou mobilní verzi. Zároveň jsme na desktop verzi připravili například automatickou geolokaci pro počasí a nabídky práce,“ popsal Jakub Hájek, produktový manažer Centrum.cz.
Nová podoba portálu Centrum.cz
Dřívější podoba portálu Centrum.cz
-mav-
Digitální agentura Bubble rozšířila tým o tři experty se zkušenostmi z digitálního marketingu a sociálních médií, a to o Michaelu Pechanovou, Miloslava Nosovského a Matěje Humpála.
Zleva Matěj Humpál, Michaela Pechanová a Miloslav Nosovský
Michaela Pechanová přišla z agentury Zaraguza, kde se věnovala převážně komunikaci pro značky Škoda Auto, AXE a Finlandia Vodka. Stála i za kampaní „Škoda Bez Starostí “ a „Pomoz svému zrcadlovkáři“ pro Olympus. V minulosti pracovala také například pro Zoot či agenturu Nydrle. V Bubble působí jako kampaňový Idea Maker napříč klienty agentury a jako copywriter pro T-Mobile a Havana Club.
Miloslav Nosovský má za sebou deset let zkušeností s reklamou, v minulosti působil například jako Creative Director Design Lab, kde měl na starost například projekty pro Xerox Czech Republic & Slovakia, Mustang Shoes či Peugeot. V Bubble nastoupil na pozici Art Director & Idea Maker.
Matěj Humpál nastupuje na pozici Lead Developer. Přichází ze společnosti Medio Interactive jako PHD developer. Předtím byl vedoucí týmu vývojářů ve společnosti Jyxo. V Bubble zastává pozici Lead Developer (vedoucí vývojář).
-stk-
Kreativní agentura Loosers rozšiřuje svůj tým copywriterů a ideamakerů. Od konce července v něm nově působí Martina Brandejsová a Jakub Dérer.
Noví copywriteři Martina Brandejsová a Jakub Dérer agentury Loosers
Martina Brandejsová do Loosers přichází z retailové společnosti RMP, ve které se podílela na kampaních značek obchodních řetězců Tesco a Penny Market nebo mobilního operátora T-Mobile. V Loosers bude pečovat o virtuálního mobilního operátora Tesco Mobile, pražské nákupní centrum Palladium, projekt Národní potravinová sbírka neziskové organizace Byznys pro společnost, výživový dietní program Cambridge Weight Plan a další.
Jakub Dérer působil v reklamních agenturách Leo Burnett, Young and Rubicam, Made by Vaculik a Wunderman. V roce 2014 byl součástí týmu, který natočil videospot do soutěže Young Creatives, jenž byl nominovaný do pětice nejúspěšnějších přihlášených prací. V Loosers se podílí na komunikaci jesenického Pivovaru Holba, české centrály cestovního ruchu CzechTourism nebo společnosti Kooperativa pojišťovna.
-stk-
Osm neziskových organizací z České republiky se podepsalo pod otevřený dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, v němž vyjadřují svůj nesouhlas se seriálem České televize Třída 8. A, vysílaným v druhé polovině loňského roku. Ten dokumentoval působení tří nových učitelů v třídě tvořené převážně romskými žáky.
Hlavním sdělením dopisu je skutečnost, že samotné „romství“ žáků je podle organizací prezentováno jako problém a hlavní příčina jejich nedostatků ve škole. „Třída 8. A. je prezentována jako problematická, protože je téměř výhradně romská. Není přitom zřejmé, zda některé děti nemohou trpět například poruchou soustředění, na zřetel není bráno ani sociální zázemí jednotlivých dětí,“ píší organizace v dopise. Seriál tak podle tvůrců dopisu mohl u diváků utvrdit předsudky a stereotypy, které o romské menšině panují, a navíc poškodil práva protagonistů pořadu – žáků třídy 8. A.
Pořad Třída 8. A zachycoval experiment, během nějž na výhradně romské základní škole půl roku vyučovala trojice nových učitelů. Všichni tři noví členové pedagogického sboru měli zkušenosti s výukou na různých typech výběrových škol. Jejich úkolem bylo děti motivovat k učení a vnést do výuky nové metody. Cílem pořadu bylo vyvolat veřejnou debatu o situaci našeho školství a tématu segregace Romů.
„V úvodních dílech série se setkáváme s permanentním překvapením učitelů nad stavem věcí, které je mylně podáváno jako doklad extrémně špatné situace v romské třídě, než jako prostá konfrontace kantora zvyklého na výběrovou školu s podmínkami školy klasické, kde třídy nejsou složeny jen z nadprůměrných studentů, což s sebou přináší i podstatně větší nároky na učitele,“ poukazují organizace, přičemž zdůrazňují, že výuka znevýhodněných dětí má svá specifika a její úspěšné zvládnutí vyžaduje odlišné přístupy.
Tvůrci otevřeného dopisu zároveň ukazují na etické problémy, které s natáčením podobných žánrů pořadu souvisejí. „K získání materiálu pro pořad byla využívána naivita teenagerů a do značné míry i jejich zákonných zástupců, kteří mohli věřit, že angažmá v televizním pořadu může nějakým způsobem zlepšit vyhlídky jejich dětí“ protagonisté pořadu však již pravděpodobně nedostali možnost vyjádřit se ke konečné podobě pořadu, ani se v průběhu natáčení rozhodnout, zda chtějí pokračovat. Za hranou etiky pak podle autorů otevřeného dopisu stojí medializace těhotenství jedné z žaček třídy. O něm se diváci pořadu na obrazovce dozvěděli i přesto, že dívka v předchozím záběru uvedla, že nechce, aby byla tato informace zveřejněna.
Tvorbu otevřeného dopisu iniciovala obecně prospěšná společnost In Iustitia a postupně se k textu připojilo dalších sedm organizací. Ty autory dokumentu vyzývají, aby se dětem ze seriálové třídy omluvili, a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání žádají, aby nebyl problematický pořad už nikdy reprízován.
Otevřený dopis v plném znění si můžete přečíst zde.
-stk-