Značka Heineken se v nové kampani s názvem „Dance More, Drink Slow“ spojila se světovou DJ hvězdou Arminem van Buurenem. Kampaň se zaměřuje na konzumaci alkoholu návštěvníky tanečních akcí a jejím cílem je prezentovat pití s mírou jako příkladné chování ve společnosti a upozornit na význam střízlivosti. Staví přitom na nové skladbě Armina van Buurena nazvané „Save My Night“.
„Heineken v loňském roce v Čechách aktivně komunikoval kampaň ,Sunrise‘, která poukázala na to, že i střídmé pití otevírá konzumentovi piva Heineken dveře k zábavě s přáteli, novým známostem a novým zážitkům. Součástí kampaně také byly akce ve vybraných klubech, při kterých jsme zdarma distribuovali lahve s vodou. Kampaň ,Dance More, Drink Slow‘ nyní celý koncept posouvá ještě dále,“ říká mluvčí společnosti Heineken ČR Jiří Hauptmann.
Kampaň „Dance More, Drink Slow“ byla uvedena prostřednictvím filmu s Arminem van Buurenem „The Experiment“, který zobrazuje dva různé večery ve stejném klubu, které se liší pouze osobou DJ. Film poukazuje na to, jak může DJ ovlivnit chování spotřebitelů a vést je k tomu, aby více tančili, a tím méně pili.
Kampaň bude spuštěna ve více než 20 zemích a podpořena řadou souvisejících aktivit cílících na mladé lidi a jejich konzumaci alkoholu na společenských akcích.
Globální kampaň připravila agentura Publicis Worldwide.
-kch-
Hudební televize Óčko založila Óčko Promotion, která má zajišťovat organizaci a realizaci hudebních koncertů, tanečních párty a dalších komerčních aktivit.
Na jaře odstartuje první z řady akcí s názvem Óčko Party Ride Live v klubech po celém Česku. Na podporu celé akce bude využívat existující mediální kanály a základnu svých příznivců na televizní obrazovce a sociálních sítích.
Óčko Promotion chystá také nabídku doprovodných služeb pro firmy, agentury či umělce. Dále pak pronájem televizního studia, natáčení videoklipů či produkci k festivalům.
-mav-
Od čtvrtka 9. ledna začíná společnost Sazka vysílat losování svých her Sportka, Šťastných 10 a Euromiliony v novém provedení. Mění se i televizní studio a moderátoři.
„Ke změně jsme se rozhodli zejména z toho důvodu, že jsme cítili velký nesoulad mezi naší novou vizuální identitou a tím, co jsme každý den prezentovali v televizi,“ vysvětlil generální ředitel společnosti Sazka Robert Chvátal.
Televizní studio využívá plazmové obrazovky a digitální LED stěnu, která mění barvu podle losované hry. Nové vybavení tak umožňuje dynamické varianty vysílání, ale i volný pohyb moderátorů, které budou snímat tři stacionární kamery. Dalších devět čipových kamer pak bude zabírat losovací zařízení a tažené míčky
Sazka - nové televizní studio
Sazka - dosavadní podoba studia
V rámci změn přichází Sazka i s novými znělkami, k nimž hudbu složil Jan P. Muchow.
Vysíláním budou provázet moderátoři Romana Goščíková a Tomáš Matuška, na jejichž výběru se podíleli i zákazníci Sazky. Střídají tak dosavadní moderátory Václava Vlacha a Oldřicha Burdu – tradiční tváře losování, které pořadem provázely devatenáct let.
Noví moderátoři Romana Goščíková a Tomáš Matuška
„Vyhrávat peníze je přece veselá věc, proto jsme i nové pořady koncipovali jako zábavné, barevné a hravé, prostě takové české Las Vegas,“ doplňuje k novinkám Sazky režisér pořadu Rudolf Kudrnáček. Změna bude provázet také Mimořádné slosování Sportky, kam budou zváni hosté, zejména ze světa sportu. Prvním z hostů bude olympijský vítěz Jan Železný. Jediné, co se nemění, je stopáž a vysílací časy pořadu.
Pod návrhem grafiky a animací je podepsána společnost Creative kolektiv. Kreativní supervizi zajišťovala agentura VCCP.
Nová podoba televizního studia Sazky
Historie losování Sazky
-kch-
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil spojení společností PPF Group N.V. a Lindus Services, v jehož důsledku získá skupina PPF výlučnou kontrolu mj. nad společností Bestsport Arena. Ta provozuje pražskou multifunkční sportovní halu „O2 Arena“. Úřad o svém rozhodnutí informoval ve čtvrtek s tím, že holding PPF tak může získat úplnou kontrolu nad O2 Arenou.
-mav-
Český filmový a televizní svaz (Fites) a další občanské iniciativy se opět obracejí na Radu České televize ohledně stížnosti 24 redaktorů zpravodajství ČT na kvalitu zpravodajství ČT. „Žádáme Radu ČT o okamžité řešení celé situace. To znamená zahájení jednání o stížnosti 24 moderátorů, editorů a redaktorů ČT, nejlépe ustanovení vlastní, transparentně jmenované komise," uvádí se v dopise adresovaném předsedovi Rady ČT Milanu Uhdemu a Poslanecké sněmovně.
Zmíněné iniciativy se na Radu ČT obrátily už na podzim, krátce poté, co Rada ČT stížnost od redaktorů obdržela. Radu ČT vyzvaly, aby přešetřila podnět redaktorů a případně vyvodila personální odpovědnost.
Rada ČT se na svém středečním zasedání 8. ledna usnesla, že na základě dostupných analýz neshledala, že by zpravodajství ČT ve svém celku porušovalo požadavky objektivity a nestrannosti.
-mav-
Značka Figaro představuje v televizní kampani čokolády s jemně slanými ingrediencemi.
K uvedení nových čokolád s dvěma příchutěmi – jemně slanou kukuřicí nebo křupavými, jemně slanými cornflaky – byly představeny dva televizní spoty s názvem Tattoo a Rowdies, které staví na nečekaně příjemných překvapeních každodenního života. Doplňuje je slogan značky: „Udělej si radost“.
Spoty budou k vidění na kanálech televize Nova, Prima, TV Barrandov a Atmedia, na Slovensku na stanicích Joj a Markíza.
Kampaň pro společnost Mondelez Czech Republic připravila agentura Ogilvy&Mather. Na kreativě kampaně se podíleli Will Rust, Tomáš Belko, Alena Neubauerová a Petra Biró. Režie se ujal Slávek Horák a tým accountů vedl Martin Petrásek.
-kch-
Reprízovaný seriál Kriminálka Anděl (TV Nova) získal ve středu po 20. hodině nejvyšší sledovanost v obou sledovaných cílových skupinách diváků. V širší skupině 15+ seriál sledovalo necelých 1,2 mil. diváků při podílu 28 % (15+) a 33 % (15-54 %). Středeční prime-time tak s převahou vyzněl pro skupinu Nova.
Sledovanost vybraných pořadů po 20. hodině, středa 8.1. 2014
pořad
TV
začátek
tis. 15+
rating 15+ (%)
share 15+ (%)
share 15-54 (%)
Kriminálka Anděl
Nova
20:20:49
1181
14
28
33
Mentalista
Nova
21:21:13
807
9
22
21
Pošta pro tebe
ČT1
20:04:41
683
8
16
9
Johanna a dobrodruh: Jeřábí legenda
Prima
20:15:50
585
7
15
11
Obecná škola
ČT1
21:02:31
560
6
16
17
Ano, šéfe!
Prima
22:05:18
432
5
17
17
Na cestě
ČT2
21:01:38
349
4
9
5
Turbulence
Nova
22:10:54
330
4
17
15
Do země lovců lebek
ČT2
20:06:53
314
4
7
6
Město andělů
Nova Cinema
20:04:16
305
4
8
12
Návštěvní den Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna
ČT1
22:43:09
251
3
13
13
Jak ulovit milionáře
TV Barrandov
20:15:08
228
3
6
5
Podíl TV stanic v %, středa 8.1. 2014, celý den, D15+/D15-54
Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-
Upozornění: Provozovatel MediaGuru.cz, společnost PHD, je řádným odběratelem dat ATO. Přejímání těchto dat a jejich další šíření bez souhlasu PHD je výslovně zakázáno.
Majitel Rádia Zlín Petr Zatloukal, který drží v provozující společnosti Rádio Zlín stoprocentní podíl, žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o souhlas s převodem svého obchodního podílu na společnost Multimedia Trade SE. Jde o firmu, ve které je Zatloukal předsedou představenstva. Rádio Zlín je šestým nejposlouchanějším rádiem ve Zlínském kraji s denní poslechovostí 34 tis. posluchačů (zdroj: Radio projekt, 2. a 3. čtvrtletí 2013).
-mav-
Rada ČT na středečním zasedání zveřejnila třetího ze signatářů stížnosti k situaci v redakci zpravodajství ČT. Třetím známým signatářem je moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová. Dosud se ke stížnosti přihlásili pouze Daniela Drtinová a Adam Komers. Podle slov předsedy Rady ČT Milana Uhdeho souhlasila Nora Fridrichová s tím, že její jméno bude zveřejněno. Pod stížností má být podepsáno celkem 24 redaktorů. Kromě zmíněných tří jsou ale jejich jména neznámá.
Redaktoři loni adresovali Radě ČT stížnost, podle které šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena zasahoval do zpravodajství ve prospěch prezidenta Miloše Zemana a strany SPOZ. Zpochybňování nestrannosti odmítl ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal i generální ředitel Petr Dvořák.
-mav-
Rada České televize v kauze stížnosti redaktorů na údajné zasahování do zpravodajství neshledala žádné porušení objektivity a vyváženosti zpravodajství ČT jako celku. Na středečním zasedání se na tom usnesla většina radních s tím, že nelze potvrdit, zda došlo k nestandardním editorským zásahům do vysílání televize. Obsáhlé stanovisko generálního ředitele Petra Dvořáka, který žádný prohřešek proti zákonu ani kodexu ČT neodhalil, rada vzala na vědomí.
Na středečním zasedání tak mimo jiné neuspěl návrh předsedy rady Milana Uhdeho na zřízení nezávislé komise, která by zjištění šéfa ČT prověřila. Pracovní skupina měla být složena ze dvou kandidátů navržených generálním ředitelem, dvou kandidátů rady a dvou osob, které navrhnou sami stěžovatelé. Vybraní členové by si pak zvolili předsedu tohoto kontrolního orgánu. Radní se myšlence na sestavení kontrolního orgánu ale do budoucna ještě chtějí věnovat.
Ze schváleného usnesení, které vychází z návrhu radního Jiřího Závozdy, dále vyplývá, že rada vzala na vědomí organizační změny, včetně zavedení editoriálního panelu, které mají podobným kauzám do budoucna předcházet. Nadále má také pokračovat interní audit.
Uhde dnes ve svém návrhu na sestavení komise uvedl, že rada má právo a povinnost vyjádření generálního ředitele Dvořáka, s nímž byli radní seznámeni na minulém zasedání, nechat podrobit přezkumu. Šlo by podle něj o jakousi arbitráž. Původní návrh generálního ředitele na sestavení podobného týmu mediálních expertů přitom označil jako šťastný nápad. "Je škoda, že skupina nezačala pracovat," uvedl dnes Uhde. Dvořák původně zamýšlel, že stížnost redaktorů posoudí nezávislá komise expertů. Poté, co z pětičlenného týmu dva lidé odešli, se ale rozhodl její činnost ukončit.
Vlastní usnesení dnes navrhovali i ostatní radní. Například podle Radka Mezuláníka kauza ukazuje na hlubší problém fungování zpravodajství a možná i celé televize a představuje selhání vedení ČT. Jeho návrh, že rada vyjadřuje znepokojení nad uvedenými událostmi a že podobné praktiky nelze tolerovat, ani návrhy na personální dopady, ale radní neschválili. Rada podle něj nadále bude sledovat, jak bude zacházeno s autory podnětu.
Radní Michal Jankovec se pozastavil nad tím, zda by rada měla nechat posoudit samotnou kritiku redaktorů nebo až vyjádření generálního ředitele na ni. Odvolával se také na názor právníka Aleše Rozehnala, podle nějž rada nemůže zasahovat v oblastech, které jí nepřísluší.
Stanovisko Dvořáka, podle kterého nebyl porušen zákon ani etický kodex televize, podle radního Antonína Bajaji vycházelo z vyjádření šéfa zpravodajství Zdeňka Šámala, analýz agentury Media Tenor, materiálů kolektivu pod vedením Jaroslava Formánka a článek a stanovisko experta Milana Šmída. Rada dále využila usnesení etického panelu, který rovněž neshledal žádné porušení pravidel ani novinářské etiky. Za nejdůležitější dokument ale Bajaja požaduje interní audit ČT a především pak návrh jak do budoucna řešit interní spory.
Radní Závozda ve svém příspěvku uvedl, že jistý neklid ke zpravodajství patří. „Zpravodajství bez chyb neexistuje. Něco jiného jsou ale chyby a něco jiného úmysly," prohlásil Závozda.
Kauzu loni v říjnu odstartovala stížnost 24 redaktorů, kteří se obrátili na Radu České televize. Otevřeně se k této výzvě přihlásili ale jen moderátorka Daniela Drtinová, odborář Adam Komers a naposledy Nora Fridrichová.
-čtk-