iDnes.cz je druhým nejnavštěvovanějším portálem

úterý, 11. prosince 2007, 07:21 Internet & Mobil MediaGuru

iDNES.cz je druhým nejnavštěvovanějším portálem na českém internetu. Za měsíc září jej navštívili rekordní 2 766 354 reální uživatelé, kteří zhlédli téměř 255 milionů stránek.

Oproti předchozímu měsíci se počet reálných uživatelů zvýšil o více než 467 tisíc.

Novým přírůstkem do rodiny iDNES.cz se v průběhu září stal server Jizdnirady.cz. Ten čtenářům poskytuje kompletní jízdní řády autobusové, vlakové, městské hromadné a letecké dopravy pro Českou republiku, včetně vyhledávání spojení.

„iDNES.cz provozuje Jízdní řády od 10. září, tedy pouze dvě třetiny měsíce. Předpokládáme, že se celková návštěvnost v říjnu bude ještě o něco vyšší,“ uvádí Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.cz.

17. září byl spuštěn zbrusu nový web pro muže s názvem Xman.cz. Za prvních 14 dní jeho existence jej navštívilo bezmála 200 tisíc reálných uživatelů.

K čtenářsky nejvyhledávanějším tématům celého portálu patřily kauza o akciích bývalého premiéra Stanislava Grosse a snímky z dosud nepublikovaného alba nacisty Karla Höckera z Osvětimi.

Ve spolupráci s deníkem MF DNES proběhlo v září hlasování o největší hrůzy jednotlivých krajů České republiky. Absolutním vítězem ankety se stal stadion fotbalového klubu AC Sparta v Praze.

Nejnavštěvovanějším serverem rodiny iDNES.cz v září byly Zprávy iDNES.cz s 939 842 reálnými uživateli, následovala titulní strana iDNES.cz (771 307 reálných uživatelů) a Show iDNES.cz (574 002 reální uživatelé).