Která značka mobilu jde s dobou?

úterý, 11. prosince 2007, 07:21 Internet & Mobil, Výzkum MediaGuru

Kterou značku mobilního telefonu považujeme za moderní, tj. jde s dobou? Tato otázka byla tématem našeho nejnovějších Snapshots, ve kterém současně navazujeme na předešlá témata, moderní značka oblečení, bot a populární hudební styl.

Čtvrtina uživatelů využívá mobilní telefon, mimo telefonování a zasíláni SMSek, k focení a pětina k zasílání MMS zpráv (OMD Snapshots únor 2006).

Z průzkumu vyplývá, že nejpopulárnější značkou mobilního telefonu je Nokia, kterou má v oblibě 39% lidí. Nokia je výrazně více oblíbená u ženské populace, přičemž SonyEricsson z druhého místa, boduje hlavně u populace mužské. Rozdíly v hodnocení jednotlivých značek mezi muži a ženami můžeme pozorovat i u telefonů Samsung, Siemens a Motorola, které jsou více oblíbené u žen. Muži dále více přiznávají, že mezi značkami nevidí rozdíl a ženy spíše neumějí posoudit. Mezi „jinými“ je nejčastěji zmiňovaná značka LG.

OMD Snapshots je unikátní on-line systém k rychlému získávání aktuálních informací z trhu, které jsou zjišťovány na reprezentativním panelu internetové populace ČR na vzorku 518 lidí ve věku 12-69 let.