Seznam nabídne video zábavu i reklamu

úterý, 11. prosince 2007, 07:21 Internet & Mobil MediaGuru

Produktovou i reklamní nabídku Seznamu rozšíří video. V těchto dnech Seznam koupil obchodní podíl ve společnosti Global Inspiration, s.r.o., která provozuje internetovou televizi Stream.cz.

Obchodní spolupráci navázaly obě společnosti v době, kdy Seznam poptával video pro služby Super.cz a Horoskopy.cz. Produktová nabídka Global Inspiration odpovídala představě Seznamu a také provoz obou služeb s novými video formáty potvrdil jejich úspěšnost.

Proto se Seznam rozhodl zařadit do svého portfolia další video formáty, především z oblasti zábavy, uváděné v současné době na internetové televizi Stream.cz. „Tato televize chtěla být svou nabídkou vždy mimo hlavní proud a to se jí povedlo,“ vysvětluje generální ředitel Global Inspiration Miloš Petana. „ V současné době  se však skokově proměňuje tak, aby vyšla vstříc uživatelům Seznamu,“ dodává.

Seznam plánuje využití videa hned několika směry. Ve spolupráci s Global Inspiration připravuje grafickou i obsahovou přeměnu internetové televize Stream.cz  (včetně dosavadního loga) a také zavedení reklamních video formátů pro stávající inzerenty i pro diváky klasických televizních kanálů. „Odhaduji, že nový Stream.cz získá na Seznamu postupně jeden milion diváků měsíčně,“ říká předseda představenstva Seznamu Ivo Lukačovič.  Videa od Global Inspiration s.r.o přitom plánuje uvést i na dalších službách Seznamu.

Fenomén videa na internetu tak nezůstane v České republice jen otázkou zahraničních serverů. Čeští uživatelé si jej budou moci už za pár týdnů vychutnat v domácí verzi a to například v chystané reality show Daniela Landy. Ta se v tuto chvíli natáčí a ve spolupráci s Global Inspiration, s.r.o bude na podzim uvedena právě na stránkách nejnavštěvovanějšího českého vyhledávače Seznam.cz