TV Nova si registruje další názvy pro nový kanál

středa, 16. března 2011, 00:25 TV Martina Vojtěchovská

Televize Nova si na začátku tohoto týdne požádala o další registraci ochranných známek pro budoucí využití. Je pravděpodobné, že některé z nich jsou myšleny pro nový digitální kanál.

K dosavadním názvům Nova Lady, Nova Family, Nova Doma, Nova Kids a Nova Hobby přibyly zkraje tohoto týdne názvy Nova Men, Nova Action, Nova Zone a Nova Arena. Obsahová náplň, která by se pod těmito značkami mohla skrývat, je tak velmi pestrá a naznačuje, že vedení televize se připravuje na vícero alternativ.

Generální ředitel televize  Nova Jan Andruško už na tiskové konferenci k jarnímu programovému schématu naznačil, že Nova bude chtít nový kanál spustit ještě v letošním roce. Další televizní kanál mý být prvkem v multikanálové strategii, kterou chce televize Nova podle generálního ředitele razit. Brzká odpověď Novy se také očekává v souvislosti s tím, že TV Prima odstartovala vysílání ženského kanálu Prima Love v minulém týdnu.

Jak už Mediaguru dříve informovala mluvčí TV Nova Michaela Fričová, televize pracuje na různých konceptech dalších tematických kanálů k filmovému Nova Cinema, sportovnímu Nova Sport a k hudebnímu MTV. Některé z nich mají být podle mluvčí připravené k okamžitému spuštění. Kdy by k tomu mělo dojít, však televize neupřesnila.