Ringier potvrdil změny, Blesk povede Pavel Šafr

středa, 20. dubna 2011, 13:27 Lidé, Tisk Martina Vojtěchovská

Pavel Šafr, dosavadní šéfredaktor Reflexu, je od 1. května jmenován ředitelem skupiny Blesk vydavatelství Ringier Axel Springer CZ.

Šafr tak povede redakci nejčtenějšího a nejprodávanějšího tuzemského deníku. Ve vedení střídá Vladimíra Mužíka, který Blesk dovedl na pozici lídra tuzemského trhu. „Věřím, že Pavel Šafr bude v tomto trendu pokračovat,“ řekla generální ředitelka Ringier Axel Springer CZ Libuše Šmuclerová.

Vladimír Mužík se rozhodl odejít z vydavatelství na vlastní žádost. Ve vydavatelství pracoval deset let, a to jak v Česku, tak na Slovensku, kde úspěšně vedl bulvární Nový čas. „Po dlouhých letech strávených na jednom místě už cítím potřebu změny,“ řekl Mediaguru Vladimír Mužík.

Pavel Šafr je v současnosti šéfredaktorem týdeníku Reflex, který po jeho nástupu v srpnu 2008 zaznamenal významný nárůst prodaného nákladu. Reflexu se prodejně daří i v letošním roce: v únoru představoval průměrný prodej týdeníku 64 tis. výtisků, což bylo oproti stejnému měsíci vloni o 5 % více. Podle dostupných informací zůstane zatím Šafr i na postu šéfredaktora Reflexu. Pravděpodobně ale půjde o dočasné řešení.