Přehlídka: zlatý outdoor z Cannes 2010

sobota, 18. června 2011, 23:40 Outdoor, Reklama Martina Vojtěchovská

Víkendové ohlednutí před startem festivalu v Cannes věnujeme přehlídce zajímavých řešení v outdooru a indooru.

Outdoor tradičně vybízí k nápaditému využití v mediální komunikaci a obvykle nezůstává jen u pouhé plochy. Podívejme se na několik nejzajímavějších zpracování v outdooru z loňského ročníku festivalu v Cannes.

Nápad, se kterým přišla argentinská pobočka agentury Saatchi & Saatchi si dokonce z loňska odvezl hlavní cenu. Spočíval ve vytvoření pojízdného teletransporteru pivovaru Anders, který byl následně umísťován do barů v Buenos Aires. Mužským návštěvníkům baru měl poskytnout pro případ telefonátu od manželky „alibi“, že se zrovna nenacházejí v baru, ale v úplně jiném prostředí – např. v nemocnici. Teletransporter dokázal toto jiné prostředí, kteří si muži sami předvolili, simulovat, čímž zabezpečil klid v rodině a nerušené pokračování v konzumaci oblíbeného nápoje.

 

Agentura BBDO New York postavila společně s filmovým kanálem HBO obrovskou krychli, která na každé své straně nabídla jinou variantu filmového vyprávění téhož příběhu. Diváci tak postupným sledováním všech čtyř stěn krychle zhlédli příběh z několika perspektiv.   

 

Heineken ve spolupráci s milánskou agenturou JWT přišel s inscenací falešné události. V den, kdy se hrálo důležité finále evropské fotbalové ligy za účasti milánského klubu, přivedl „pod nátlakem“ manželek, přítelkyň a nadřízených fotbalové fanoušky na koncert vážné hudby. Ti tak z povinnosti museli dát přednost kultuře před fotbalovým zápasem. Po 15 minutách koncertního představení se však celá zinscenovaná událost objasnila a na promítacích plátnech, sponzorovaných Heinekenem, se objevil přenos fotbalového utkání.    

 

Že Coca-cola Zero chutná stejně jako pravá Coca-Cola, se snažila dokazovat kampaň madridské agentury McCann Erickson. Návštěvníkům jednoho z madridských kinosálů rozlévala nápoj do kelímku Coca-Cola Zero tak, že ho ještě poté vložila do kelímku Coca-Cola. Filmový diváci tak žili v přesvědčení, že pijí Coca-Colu. Když se na závěr o celém triku dozvěděli a mohli si při odchodu zvolit, jestli si chtějí dát Coca-Colu nebo Coca-Colu Zero, necelá polovina zvolila Coca-Cola Zero.     

Megaboard, který rozezpíval Trafalgarské náměstí, byl prací londýnské agentury Saatchi & Saatchi pro klienta T-Mobile.

Bosch ledničky dokážou uchovat potraviny čerstvé velmi dlouho, ukazovala berlínská DDB, a to na potravinách typických pro pravěk.