Heineken a Google uzavřely obří digitální kontrakt

pátek, 01. července 2011, 14:19 Internet & Mobil MediaGuru

Společnost Heineken se s Googlem domluvila na partnerství v oblasti digitální reklamy v několika světových zemích.

Minimálně 20 zemí je zahrnuto do mnohamilionového dolarového kontraktu, který uzavřely Heineken a Google a který má zahrnovat operace Heinekenu v digitální reklamě.

Dohoda znamená, že Heineken má inzerovat na platformách Googlu včetně YouTube a výměnou zato bude Google klientovi poskytovat konzultační služby. Google bude pomáhat Heinekenu také s výzkumnými projekty a s oslovováním spotřebitelů. Obě firmy se budou také společně podílet na mobilních kampaních na rozvíjejících se trzích.

Heineken, který prodává ve 180 zemích, investuje do digitální reklamy přibližně 4 % ze svého globálního reklamního rozpočtu. Do marketingových aktivit v loňském roce investoval cca 2,75 mld. USD, jak vyplývá z jeho finanční zprávy.

Google označuje dohodu za jednu ze čtyř globálně největších, které se týkají kampaní v digitálních médiích. Podle některých analytiků může být tato dohoda předzvěstí zájmu Googlu nahradit roli digitálních agentur.

Heineken však tvrdí, že jeho vztah s agenturami tato dohoda neovlivní. Týká se to zejména společnosti AKQA, která je globální digitální agenturou společnosti.

-mav-