News Corp prodala News Outdoor, Česko si nechala

pátek, 22. července 2011, 13:24 Outdoor MediaGuru

Společnost News Corporation prodala celou divizi venkovní reklamy mimo pobočku, kterou má v České republice. Ta je jediná, která ji zůstala.

Mediální koncern News Corp, který se dostal v Británii kvůli skandálu s odposloucháváním telefonů v jeho bulvárním listu pod těžký tlak, prodal své většinové podíly v ruské a rumunské pobočce pro venkovní reklamu News Outdoor. News tak dokončila odprodej téměř celé divize venkovní reklamy a zůstala jí jen pobočka v České republice, sdělila dnes společnost.

Podíl v ruské a rumunské pobočce koupila skupina investorů vedená druhou největší ruskou bankou VTB. Ta uvedla, že jejími partnery jsou NOOH Investments Cooperatief amerického podnikatele Petera Gerweho a Marathon Outdoor Cooperatief ruského fondu Alfa Capital Partners.

Účastníci transakce finanční podmínky transakce nesdělili. Ruský list Kommersant však napsal, že ruská pobočka, kterou nabízela News Corp k prodeji několik let, má hodnotu asi 350 milionů dolarů (5,9 miliardy Kč). News Outdoor Russia je největším operátorem venkovní reklamy v Rusku a vyvíjí aktivity ve více než 450 ruských městech.