ČT začala natáčet druhou řadu seriálu Sanitka

pondělí, 12. září 2011, 03:05 TV MediaGuru

Česká televize začala v pondělí 12. září natáčet třináctidílné pokračování legendárního seriálu Sanitka.

Třináctidílný televizní román o záchranné službě těchto dní Sanitka II navazuje na legendární seriál z 80. let minulého století. Chce vyprávět silný dramatický příběh ze současnosti „v moderním, akčním a dynamickém pojetí“, říká mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Diváci se setkají s původními postavami, ale i s postavami úplně novými. Natáčení proběhne na podzim tohoto a na jaře příštího roku, seriál bude dokončen v roce 2013. Scénář napsal Ivan Hubač, režisérem je Filip Renč.

„Autor seriálu Sanitka Jiří Hubač sám pokračovat nechtěl, přestože byl v tomto smyslu několikrát osloven. Nakonec se rozhodl poskytnout práva na další díly Sanitky svému synovi, scenáristovi Ivanu Hubačovi. Ten napsal pokračování jako zcela nový, sevřený příběh, odlišný od původní Sanitky právě tak, jako se dnešní doba odlišuje od té před téměř třiceti lety. Takový příběh ze světa záchranářů, ale i těch, kteří potřebují být zachraňováni, začala Česká televize v těchto dnech realizovat,“ uvádí Ladislav Šticha. Stejně jako původní Sanitka má i její pokračování tvar a rozměr velkého televizního románu.

Diváci se setkají s původními představiteli, např. Jaromírem Hanzlíkem v roli doktora Jandery, Zlatou Adamovskou v roli jeho první manželky, Tomášem Juřičkou v roli Janderova bratra Jardy či s Ivanou Andrlovou, Petrem Kostkou, Svatoplukem Skopalem, Pavlem Zedníčkem či Jiřím Srstkou.

V rolích nových protagonistů seriálu Sanitka II diváci uvidí Dagmar Havlovou, Jiřího Dvořáka, Marka Vašuta, Jana Budaře, Jiřího Lábuse, Vladimíra Javorského, Jaromíra Dulavu, Jitku Schneiderovou, Michala Dlouhého, Václava Jiráčka, Janu Kolesárovou a další herce. Celkový počet jednotlivých rolí seriálu převyšuje číslo 180.

-mav-