Tablety podporují nákupní chování

pondělí, 28. listopadu 2011, 07:26 Internet & Mobil, Výzkum MediaGuru

Konverzní poměr je u majitelů plochých počítačů oproti klasickým uživatelům internetu až o 2 % vyšší. Vnímavější jsou i k PPC reklamě.

Oproti klasickým uživatelům internetu vykazují majitelé tabletů vyšší konverzní poměr: 4 až 5 procent ve srovnání s průměrnými 3 % u ostatních druhů hardwaru.

Vyplývá to ze studie americké digitální agentury Vertic, která zkoumala vliv tabletů na zvyklosti spotřebitelů v oblasti internetového prodeje.

Rozdílné chování v závislosti na typu zařízení používaného k přístupu na internet přitom potvrdil i další výzkum zaměřený na uživatele tabletů. Studie digitální agentury Limelight Networks, která která analyzovala data 80 největších zadavatelů, prokázala, že lidé využívající iPad či podobné zařízení jsou citlivější k PPC reklamě.

Výrazně vyšší je u nich i průměrná míra prokliku. Přes dotykový displej online reklama apeluje o 37 % více než na klasických počítačích. Na majitele tabletů přitom cílí jen 2 % všech PPC reklam.

Podle výzkumné agentury eDigitalResearch pak téměř polovina uživatelů využila tablet k vyhledání informací o výrobku přímo v místě prodeje. Stejným způsobem alespoň jednou postupovalo překvapivě pouze 29 % majitelů smartphonů.

Tablety a chytré mobilní telefony tvoří ve Spojených státech již pětinu všech přístupů do tamních e-shopů. Podobného podílu na tržbách však ani zdaleka nedosahují; objednávky uskutečněné z plochých počítačů činí pouze dvě procenta tržeb. Do tří let se má ale jejich množství zpětinásobit.

Rostoucí vliv na online nakupování může ohrozit zřejmě jen hrozící zpomalení trhu s tablety. Společnost Corning, která je výhradním dodavatelem speciálního vyztuženého skla do iPadů a dalších zařízení, totiž ve třetím kvartálu letošního roku zaznamenala čtvrtinový propad v poptávce.